MENIU
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Alternatyvus būdas geresnei savijautai ir stipresniam organizmui: atsakymas slypi druskoje

2018.03.01, Laisvalaikis


Žmogaus sveikatą bei nuotaiką neigiamai gali veikti orai bei saulės trūkumas. Specialistai tikina, kad šaltuoju metų laiku itin svarbu imtis tam tikrų imuninės sistemos bei emocinės būklės gerinimo priemonių. Tai gali būti ne tik maisto papildai, bet ir alternatyvios priemonės, tokios kaip druska. Pastaroji gali būti naudojama pačiomis įvairiausiomis formomis – viena tokių druskų kambariai. Šį kartą plačiau kalbamės apie druskų kambarių atsiradimą, veikimo principą bei plačią naudą organizmui.

Druskų kambarių atsiradimo istorija

Šiuo metu druskų kambariai plačiai naudojami ne tik kovai su jau įsisenėjusiomis ligomis, bet ir imuninės sistemos bei žmogaus emocinės būsenos gerinimui. Tiesa, anuomet ši priemonė atsirado kaip efektyvus būdas kovoti būtent su plaučių ligomis.

Anot „Ogmios mieste” druskų kambarį „Druskos pasakos” įkūrusios Ievos Maldžiuvienės, ši alternatyvi gydymo procedūra buvo atrasta dar XIX a. „1843 m. lenkų gydytojas F. Bočkovskis pastebėjo, kad druskų kasyklų oras, prisotintas druskų dalelėmis, pasižymi gydomosiomis savybėmis. Taip daktaras įkūrė gydyklą, kurioje buvo gydomi ligoniai, sergantys įvairiomis kvėpavimo ligomis”, – pasakojo pašnekovė.

Ilgainiui ši gydymo priemonė ėmė plisti ir po kitas užsienio šalis, kurios užsiėmė druskos kasimu, o jau besibaigiant XX a. buvo pradėti pirmieji bandymai siekiant sukurti druskų kasyklų mikroklimatą dirbtinėmis sąlygomis. Šiuo metu toks gydymo metodas plačiai taikomas visame pasaulyje ir yra vadinamas haloterapija.

Procedūros veikimo principas

Pasak I. Maldžiuvienės, druskų kambariai veikia tam tikru nustatytu principu. Uždaroje patalpoje į orą leidžiamas atitinkamas kiekis plika akimi nematomų susmulkintų akmens druskos dalelių, kurios patenka į žmogaus plaučius, nugula ant odos. Reguliarus druskos kiekis ore palaikomas visos procedūros metu. Vaikų seansas trunka 30 minučių, tuo tarpu suaugusiųjų 45 minutes.

Pašnekovės teigimu, lietuviai su šia procedūra tikriausiai gali būti susipažinę sanatorijose, kur druskų kambariai plačiai naudojami bronchų ligų gydymui. „Tiesą sakant tai esu išbandžiusi savu kailiu. Ilgą laiką negalėjau išsigydyti ligos padarinių, tokių kaip kosulys, kuris mane kankino du mėnesius. Ir antibiotikus gėriau, ir vaistus, bet niekas nepadėjo. Sanatorijoje nuėjau į druskų kambarį ir gal po trečio seanso pajutau didžiulį palengvėjimą bronchuose. Likau maloniai nustebinta”, – kalbėjo I. Maldžiuvienė.

Teikiama nauda organizmui

Po sėkmingų pačios potyrių, specialistė ėmė domėtis haloterapija bei kita jos teikiama nauda. Ėmusi tyrinėti šią praktiką, „Ogmios mieste” įsikūrusios „Druskos pasakos” vadovė, tikino sužinojusi, kad druskos kambariai gali puikiai tikti organizmo stiprinimui.

„Kadangi druska veikia kaip dezinfekuojanti medžiaga – tai puiki alternatyva grūdinimuisi. Ir tikrai labai veiksminga. Juk dažnai stengdamiesi užkirsti kelią gerklės skausmui ar slogai, gerklę ar nosį skalaujame su druska. Druskos poveikis ją kvėpuojanti gali būti yra dar didesnis nei ją naudojant vietiniu būdu. Profilaktiniam gydymui seansų kursas yra apie 10-15 kartų. Efektyviam rezultatui juos rekomenduočiau du kartus per metus”, – sakė I. Maldžiuvienė.

Negana to, druskų kambarys gali būti naudingas ir emocinei žmogaus būklei. Seanso metu naudojama gili atpalaiduojanti muzika, besikeičiančios spalvos. Kvėpuojant ne tik išsivalo kvėpavimo takai, dezinfekuojama oda, bet ir atsipalaiduojama. Specialistės teigimu, dažniausiai po seanso dažną žmogų reikia žadinti net iš miego.

2 žmonėms patinka
Komentarai:

#ogmiosmiestas