MENIU
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Gaminame su vaikais: patarimai, kaip paruošti desertus

2017.03.08, Šeima


Maisto gaminimas kartu su vaikais naudingas ne tik įgūdžių gerinimui, bet tai gali tapti ir labai smagiu šeimos užsiėmimu bei tikra pramoga mažiesiems, o smaližius nudžiuginti galite kartu gamindami ne tik skanius, bet ir labai gražius saldumynus. Spurgos, pyragai, prancūziški desertai, tortai ir sausainiai – visus šiuos desertus be vargo galite pagaminti kartu su savo vaiku.

Svarbu tinkamai pasirinkti, ką gaminti

Konditerijos bei dekoravimo reikmenų parduotuvės „Tasty Fun”, įsikūrusios „Ogmios mieste”, vadovė Kristina Kamarova sako, kad desertą reiktų rinktis pagal sudėtingumą, kad didelę dalį darbo galėtų pagaminti vaikas, o suaugęs jam tik padėtų. „Aš, kaip ir kiekviena mama, rinkčiausi kuo paprastesnius, natūralesnius naminius saldėsius. Tačiau skanėstai su įvairiausiais papuošimais mūsų namuose nėra tabu. Mes su vaikais  kepame įvairių formų sausainius, o iškepusius jie su draugais juos puošia: piešia flomasteriais, dažais arba glajumi, dėlioja pabarstukus. Tai – puiki atrakcija, kuri baigiasi sausainių ragavimu arba jų pakavimu dovanėlėms”, – pasakojo K. Kamarova.

Parinkus tinkamą, nesudėtingą receptą, vaikai gali iškepti net keksiukus ar pyragą. Vaikams taip pat smagu formuoti burbuliukus pyragaičiams ant pagaliuko, merkti skanėstus į šokoladą ir puošti, puošti, puošti. Pašnekovės nuomone, suaugusiems svarbu nusiteikti, kad desertai nebus idealūs, ir nebūti per daug reikliems bei neskubėti viską daryti vietoj vaikų. Rezultatai pranoks lūkesčius – vaikai bus laimingi ir savimi labai didžiuosis.

Saldumynų dekoravimas su vaikais

Net suaugęs pirmus kartus vargu, ar desertą papuoš labai dailiai, todėl, jei desertą puošite šventei ir norite, kad jis atrodytų išties gražiai, vaikams reikėtų patikėti itin paprastas funkcijas, pavyzdžiui, užklijuoti gėlytes ar dekoracijas, išpjauti dekoracijas įvairiais pjovikliais, apiberti desertą pabarstukais.

Kamarova sakė, kad vaikai, mėgstantys piešti, gali ką nors nupiešti glajumi ar spalvotu geliu. Sausainius galima papuošti tos pačios formos pjovikliu išpjovus dekoraciją iš cukrinės masės ir ją prilipdžius prie sausainio. Taip pat galite išpjautas dekoracijas iš anksto išdžiovinti ir jomis vaikas nesunkiai papuoš skanėstus. Jei gaminate Cake Pops’us, aplieti juos šokoladu vaikui gali būti sudėtinga, tačiau jis gali juos apibarstyti pabarstukais.

„Viena iš smagesnių torto puošimo idėjų – apdenkite tortą cukrine mase ir leiskite vaikams paviršių išpiešti maistiniais flomasteriais. Bus dar smagesnė atrakcija, jei išpiešti ir parašyti linkėjimus pasiūlysite visiems šventės svečiams”, – patarė verslininkė.

Jei norite dar paprasčiau – aptepkite tortą kremu (tai gali padaryti ir vaikai – dabar kremo netvarka madinga) ir apibarstykite pabarstukais ar papuoškite jau paruoštomis dekoracijomis.

Kas labiausiai patinka vaikams?

Tortas tikriausiai vienas pagrindinių ir laukiamiausių vaikų desertų per šventes. Galbūt taip yra ne tiek dėl paties jo valgymo, kiek dėl susiformavusių tradicijų bei paties šventinio ritualo. „Nuo stalo greitai dingsta Cake Pops’ai – tai kepti arba iš biskvito bei kremo suformuoti burbuliukai, į kuriuos įsmeigiamas pagaliukas, o pats pyragėlis apliejamas šokoladu arba spalvota šokolado dražė ir apibarstomas įvairiausiais pabarstukais arba dekoruojamas valgomomis dekoracijomis. Šie skanėstai jau trečius metus pirmauja vaikiškose Kaziuko mugėse. Vaikai mėgsta ir sausainius, ypač, jei jie iškepti su pagaliuku. Daug dėmesio sulaukia keksiukai bei spalvotos spurgos”, – sakė parduotuvės „Tasty Fun” vadovė.

Daugybei vaikų patinka ir paprasti naminiai skanėstai, tokie kaip vafliai, elementarūs sausainiai, varškės spurgos ar žagarėliai, tačiau dažniausiai smaližiai prioritetą teikia spalvotiems, akį traukiantiems desertams. „Manau, nesumeluosiu sakydama, kad vaikams patinka spalvingi, neretai ryškūs desertai, jiems imponuoja teminiai papuošimai su pasakų ar filmukų personažais, gyvūnėlių ar įdomesnių formų dekoracijos, gėlytės. Tad, jei ant padėklo padėsite paprastą vaflį ir vaflį pamerktą rožiniame šokolade su pabarstukais, nenustebkite, kad pastarasis bus paimtas pirmas”, – juokėsi desertų žinovė.

Kalbant apie mėgiamiausius skonius, vaikai yra labai skirtingi, tad ir skoniai kiekvienu atveju varijuoja labai įvairūs. Vis dėlto, retas vaikas atsisakytų šokoladinių bei karamelinių desertų.

 

 

 

6 žmonėms patinka
Komentarai:

#ogmiosmiestas