Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Kaip paruošti jautieną, kad ji tirptų burnoje?

2017-02-06 , Maistas


Nors lietuviai teikia pirmenybę kiaulienai, maisto specialistai, kulinarai ir net dietologai ragina atrasti vietos ir jautienai. Tiesa, itin maistinga ir vertinga jautiena randa kelią tikrai ne į kiekvieno širdį, mat daugelis prisibijo mėsos kainos bei nežino, kaip ją tinkamai paruošti. Specialistų teigimu, tereikia žinoti kelis pagrindinius jautienos ruošimo principus, kad mėsa tiesiog tirptų burnoje.

Anot UAB „Penktas skonis”, valdančios naujai atsidariusios „THE FARM šviežios mėsos parduotuvės” direktorės Renatos Martinkutės-Kirdienės, norint tinkamai paruošti jautieną svarbu nusipirkti kokybiškos mėsos. „Labai svarbu paklausti pardavėjo kur ir kaip buvo auginti gyvuliai. Būtina atkreipti dėmesį ir į mėsos spalvą – ji turi būti ryškiai raudona. Taip pat mėsa turi būti stangri, kieta ir nesubliuškusi”, – pasakojo specialistė.

Nusipirkus tinkamą, kokybišką ir šviežią mėsą ją skaniai iškepti bus žymiai lengviau. Prisibijantiems kietos mėsos verslininkė rekomenduoja pasirinkti jautienos išpjovą. „Šią jautienos dalį lengviausia iškepti, nes tai raumuo, kuris visiškai „nedirba”. Jis labai minkštas, taigi paruošiamas labai paprastai, be jokių marinavimų. Reikėtų tiesiog išpjovos gabaliukus dėti ant gerai įkaitintos keptuvės ir kepti vos keletą minučių, priklausomai nuo gabaliuko storio”, – patarė R. Martinkutė-Kirdienė. Kepant išpjovos gabaliukus reikėtų apversti tik vieną kartą, o nuėmus nuo keptuvės būtina leisti mėsai „pailsėti” uždengtame inde. Labai panašiai kepama ir brandinta jautienos nugarinė.

Taip pat, nesudėtinga ištroškinti kumpį ar mentę. Šių jautienos dalių paruošimas priklauso nuo laiko. „Iš tikrųjų kalba eina ne tik apie kumpį ar mentę. Apskritai visas jaučio dalis galima paruošti nesunkiai, jei tik žinote, kaip tai daryti. Realiai skiriasi tik laikas, kurį teks paskirti gaminimui. Pavyzdžiui, jaučio žandus teks troškinti 4-5 valandas, kad mėsa tirptų burnoje. Nors skamba labai sudėtingai ir gąsdinančiai, tereikia sudėti žandus į puodą ir palikti troškintis. Labai skanu, bet užtrunka ilgiau”, – kalbėjo mėsos verslu užsiimanti moteris.

Jautienos dalys turi tam tikrą skirstymą. Tarkime, išpjova ir brandinta nugarinė tinkama kepsniams, kumpis – troškinimui, malta mėsa – kotletukams ar padažui prie makaronų. „Tai dar tikrai ne viskas, nes iš įvairių mėsos dalių galima gaminti atitinkamus subproduktus. Mūsų parduotuvėje labai populiarios mūsų gaminamos brandintos jautienos dešrelės – jos tinkamos ir griliui, ir kepti keptuvėje”, – tikino R. Martinkutė-Kirdienė.

Specialistė išskiria ir kelias klaidas, kurių mūsų tautiečiai dažnai neišvengia ir dėl to nusivilia jautienos skoniu: „Dažniausiai žmonės mėsą per ilgai kepa arba per trumpai troškina. Mėsa kepsniams dažnai „perkepama”, net tautiečiai bijo mėsos „su krauju” ir galvoja, kad reikia dar pakepti. Tai – didžiulė klaida. Norint geriau iškepusios mėsos, reikėtų ją ištraukti iš keptuvės ar nuimti nuo griliaus ir leisti „pailsėti” uždengtame inde bent penkias minutes. Taip kepsnys, kalbant mūsų kalba, „subręstų”. O štai troškinant reikia laiko. Gyvulys ganosi laukuose, daug juda, taigi jo kumpio raumuo stiprus. Tokios mėsos troškinimui reikia skirti kelias valandas. O tada jis tirps burnoje!”

Komentarai:

#ogmiosmiestas