Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Krikštynų šventė: specialistai rekomenduoja nepadaryti grubios stiliaus klaidos

2017-06-21 , Šeima


Viena pirmųjų svarbių šeimos, susilaukusios mažylio, švenčių yra krikštynos. Šis šeimos susibūrimas tampa puikia proga pasveikinti ne tik naujai pasaulį išvydusį žmogų, bet ir jo tėvelius. Anot specialistų, Lietuvoje vyrauja tam tikros krikštynų mados, kurios apima ne tik šventės dekoracijas ar maistą, bet ir svarbiausią atributą – aprangą.

Šio sezono krikštynų aprangos mados

Pasak „Ogmios mieste” įsikūrusios „Angelo kids” parduotuvės atstovės Živilės, lietuviai krikštynas organizuoja labai įvairiai. „Vieni tėveliai organizuoja atsižvelgdami į naujausias mados tendencijas, kiti priešingai – laikosi pačių seniausių tautiškų tradicijų, na, o tretieji viską renkasi pagal patogumą”, – pasakojo ekspertė.

Dažniausiai vyraujančios tendencijos labiausiai išryškėja šventės spalvų paletėje. Anot specialistės, jau kuris laikas organizuojant krikštynų šventę, pasirenkama kažkuri vyraujanti spalva. Tuomet visos šventės patalpos bei rūbelių dekoras būna tos pačios spalvos.

„Šiais metais madingiausios spalvos yra mėtinė ir geltona. Lietuvoje pastebima ryškesnė tendencija rinktis mėtų spalvą, o štai geltonai spalvai reikia daugiau drąsos. Kalbant apie pačią pagrindinę rūbelių spalvą, jau ir mūsų šalis vejasi užsienio madas, kur karaliauja visi šampano ir dramblio kaulo spalvos atspalviai, tik ne balta”, – sakė „Angelo kids” parduotuvės atstovė.

Specialistės teigimu, praktiškai jokie žinomi krikšto rūbelių gamintojai ir dizaineriai nebegamina akinančiai baltos spalvos rūbelių. Labiau patartina rinktis dramblio kaulo spalvos atspalvius, mat jie puikiai dera prie mūsų tautos vaikučių odos spalvos ir veiduko bruožų. Pasirinkus šiuos atspalvius gaunamas labai puikus švelnus ir prabangą atspindintis rezultatas.

Balta spalva: vengti ar rinktis?

Nors daugelis yra įsitikinę, kad vaikutį krikštynų šventei būtina rengti baltai, ekspertė pataria to vengti. Balta spalva yra labai pavojinga ir dažnai tokie rūbeliai atrodo neskoningai.

Vienintelis svarbiausias šventės atributas – krikšto skraistė. Ji, pasak mūsų Bažnyčios kunigų, turėtų būti balta. „Vis dėl to net ir krikšto skraistę patarčiau rinktis ne akinančios baltos spalvos. Geriau tiks švelni dramblio kaulo spalva. Taip pat skraistė gali būti dekoruojama įvairiais nėriniais, ar prie pagrindinių rūbelių tinkančiais aksesuarais”, – patarė „Ogmios mieste” įsikūrusios šventinių drabužių vaikams parduotuvės atstovė.

Kaip suderinti grožį ir patogumą?

Kiekvienas tėvelis nori, kad jo vaikas per krikštynų šventę atrodytų labai gražiai, bet pripažinkime nepatogus, bet gražus drabužis gali sukelti labai daug rūpesčių. Anot specialistės Živilės, rūbelių patogumas priklauso nuo vaikučio amžiaus. „Jei krikštijamai mergytei ar berniukui vos mėnuo, reikėtų rinktis švelnesnių minkštesnių audinių rūbelius, tačiau tai nereiškia jog reikia tik balto audeklo kūdikėliui įvynioti. Drąsiai galima puošti suknelę ar berniukui kostiumėlį, tik nebūtinai jie turi būti dramatiškai įspūdingi audinių sluoksniais ir dekoro detalėmis”, – sakė ji.

Šventinių drabužių pasiūla šiuo metu yra tikrai didelė, o gaminami krikšto rūbeliai dažniausiai būna pritaikyti vaikų dėvėjimui, lakstymui ir žaidimams. Svarbiausia kokybiškos medžiagos. Berniukas gali jaustis puikiai su trijų dalių kostiumėliu, kuris visai nevaržys jo judesių, o mergaitė gali visa dieną būti su princesės suknele, kuri tik atrodo įspūdingai, tačiau yra ir lengva ir patogi.

 

Komentarai: