Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Užsiėmimas, tinkantis visai šeimai: gerina plastiškumą ir net... atmintį

2018-01-10 , Šeima


Dažnas tėvas gali paliudyti, kad atrasti vaikui patinkančią ir tinkamą veiklą yra iš tiesų nelengva. Šokiai, muzikavimas, sportas – būrelių yra pačių įvairiausių, bet kaip išsirinkti tą vienintelį? Specialistų teigimu, šiuolaikinį vaiką domina ne tik tradicinės veiklos, bet ir alternatyvios, naujos. Viena tokių Lietuvoje yra sportinė akrobatika.

Kas yra sportinė akrobatika?

„Ogmios mieste” neseniai įsikūrusios sportinės akrobatikos mokyklos „Krokodiliukas” sumanytoja Marina Ososova, sako, kad šis užsiėmimas yra itin įdomus bei keliantis daug iššūkių. Akrobatika – gimnastikos rūšis, kuri reikalauja ypatingo balanso, judrumo ir koordinacijos. Pašnekovė tikino, kad akrobatikos pratimai visapusiškai stiprina organizmą, jie suteikia beveik vienodą apkrovą kiekvienai žmogaus raumenų grupei.

 

„Tai fizinių pratimų sistema, pagrįsta tobula kūno pusiausvyra, vikrumu, lankstumu ir jėga. Akrobatika vysto vestibiuliarinį aparatą. Šis organas atsako už judesių koordinaciją ir tikslumą, vikrumą bei gebėjimą susikaupti. Taigi, žmogui, užsiimančiam akrobatika yra mažesnė tikimybė patirti traumų kasdieniame gyvenime bei lengviau pasiekti rezultatų užsiimant bet kokiu kitu sportu”, – pasakojo sportinės akrobatikos trenerė.

 

 

Akrobatika padeda ir mokslui

 

 

Reguliarūs akrobatikos užsiėmimai padeda sėkmingai spręsti svarbiausius fizinio lavinimo ir protinio vystymosi uždavinius: akrobatika užtikrina įvairiapusį vaiko vystymąsi, t.y. vysto visas raumenų grupes, reakcijos greitį, sumanumą, kvėpavimo ir vestibulinę sistemas, judesių koordinaciją, kūno lankstumą bei plastiškumą.

 

 

Negana to, užsiėmimai padeda esant ortopedinėms pėdų problemoms bei kompensuoja šiuolaikinio gyvenimo judėjimo trūkumą. O kaip rodo praktika, akrobatika teigiamai veikia vaiko protinį vystymąsi: gerina atmintį, greitina mąstymą, spartina intelekto vystymąsi.

 

 

Anot sportinės akrobatikos trenerės M. Ososovos, ši sporto rūšis ypač naudinga vaikams ir paaugliams. Sistemingai ja užsiimant, tobulėja judėjimo aparatas, gerėja funkcinis širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemų darbas, didėja gyvybinė plaučių talpa, stiprėja raumenys, lavėja koordinacija. Taip paklojamas pagrindas ateities sėkmei net bet kurioje kitoje sporto šakoje.

 

 

Nuo ko pradėti?

 

 

Pasak specialistės, mokymas prasideda nuo nesudėtingų pratimų, kuriuos lengvai gali atlikti bet kuris žmogus. Šie pratimai sudaro sudėtingesnių pratimų pagrindą. Treniruočių metu sportininkas išmoksta pagrindinių akrobatikos elementų: išlaikyti pusiausvyrą, atlikti „špagatus”, „tiltelius“, kūlversčius, persirietimus ir persivertimus, įvairių stovėsenų ant galvos, rankų, menčių, krūtines, salto pirmyn ir atgal bei kitų dinaminių elementų ir specialių fizinių pratimų visoms raumenų grupėms.

 

 

„Ogmios mieste” neseniai įsikūrusios sportinės akrobatikos mokyklos „Krokodiliukas” specialistai siūlo platų grupių spektrą: nuo pradedančiųjų iki pažengusių, nuo individualių iki šeimos bei grupinių užsiėmimų.

 

 

Anot M. Ososovos, pagrindinis mokyklos tikslas – rūpintis, kad vaikai augtų sveiki, stiprūs, protingi ir drąsūs. Taip pat, specialistė pataria nepabijoti užsiėmime sudalyvauti ir tėveliams.

 

 

 

 

Komentarai: