„Parduotuvėje – tarsi namuose“ su šiuo šūkiu „Ogmios mieste“ atsinaujino klientų pamėgtas „Flokati“ salonas. Itin aukštos kokybės gaminiais iš vilnos garsėjantis prekės ženklas  iš esmės atnaujino parduotuvės-salono interjerą. Rudenį tradiciškai klientų jau laukia ir nauja lauko aksesuarų bei vilnonių kojinių kolekcija.

„Drauge su dizainere Gabija Felendere stengėmės salone sukurti namų atmosferą, juk vilna ir jos gaminiai siejasi su šiluma ir jaukumu. Parduotuvėje atsirado daug mielų detalių, netradicinio apšvietimo elementų, natūralaus medžio baldų, augalų“, – pasakoja „Flokati“ vadovė Asta Kančelskienė.

„Flokati“ – natūralaus pluošto gerbėjams pažįstamas jau dvidešimt metų. Didžiausią kompanijos asortimento dalį sudaro jų pačių gaminama vilnos patalynė, šlepetės, kojinės, aprangos detalės, pledai, gaminiai kūdikiams, vaikams bei namams. Taip pat jau daugelį metų „Flokati“ prekiauja kokybiškais medvilnės rankšluosčiais ir chalatais.

„Kiekvienas pirkėjas pats pasirenka, kaip mus norėtų identifikuoti. Gaminių asortimentas išties platus. Mamos jau seniai įvertino mūsų pledukus ir vokelius kūdikiams. Labai paklausi ir vilnonė patalynė. Ji sugeria ir išgarina prakaitą, kvapus, šią savybę itin vertina į gausesnį prakaitavimą linkę žmonės. Iš klientų taip pat dažnai girdime, jog su mūsų šlepetėmis po namus jie vaikščioja tarsi ant debesų“, – pasakojo A. Kančelskienė.

„Flokati“ vadovė išduoda pagrindinę taisyklę, kaip nesušalti rudenį. „Rinktinės gaminius iš natūralių pluoštų: vilnos ar medvilnės. Palinkėčiau kuo mažiau sintetikos ir kuo daugiau natūralių audinių“, – sako ji.

„Flokati“ stengiasi sugriauti vis dar gyvą mitą, kad vilna – labai įnoringa ir sudėtingai prižiūrima. Kompanijos darbuotojai pastebėjo, kad „vilnos baimę“ dažniausiai turi žmonės, kurie jos nenaudoja. „Jei valysite ar skalbsite pagal etiketės rekomendacijas, vilnos gaminių priežiūra taps tikrai paprasta. Sakyčiau net priešingai, vilna yra savaime išsivalantis audinys. Ji sugeria ir išgarina drėgmę, ilgiau išlieka sausa, todėl yra nepalanki terpė bakterijoms ir erkutėms veistis“, – sako kompanijos vadovė.

Ji primena, kad visi kokybiški vilnos gaminiai turi specialų „Woolmark“ ženklinimą ir jo visuomet reikėtų ieškoti ant norimos įsigyti prekės. „Yra įvairių būdų, kaip atpažinti kokybišką vilną, tačiau ji skiriasi pagal tipą: vienaip atrodo merino ar kupranugario vilna, kitaip – kašmyras. Dabartinės technologijos leidžia pagaminti labai įvairų vilnos audinį. Todėl pats svarbiausias rodiklis yra ne išvaizda, o sertifikatai, kuriuos ir turi visi mūsų vilnos gaminiai“, – sako „Flokati“ vadovė.

Anot jos, lietuviai tampa vis labiau sąmoningi ir vis dažniau gyvena pagal tvarumo dėsnius. Natūralaus pluošto populiarumas kasmet tik auga. Vilna vis labiau mėgstama ir dėl ištobulėjusių techninių sprendimų, kurie leidžia ją išausti itin plonai. Tad galime turėti ne tik vilnonius šalikus ar pirštines, bet ir švelnią patalynę, „nekandančius“ pledus, kojines ar rūbus.

„Flokati“ salonas įsikūręs „Ogmios miestas“ Verkių g. 29F, Vilnius.