„Mamyčių klubo“ kartu su "Ogmios miestas" vykdoma akcija „Pasidalink meile“ prasidėjo ir sėkmingai tęsiasi! Visus išaugtus kūdikių iki 3 mėnesių drabužėlius, nebereikalingas priežiūros priemones, kitus reikalingus daiktus kviečiame padovanoti toms mamoms, kurios jų labiausiai stokoja!

Atneškite visa tai į „Ogmios mieste“ Outlet Park antrame aukšte, Laisvalaikio terasoje esančią akcijos dėžę ir pasidalinkite šiluma bei meile!

Galbūt jau girdėjote apie suomių sukurtą naujagimiams skirtą dėžutę, kuri jau tapo legenda.

Pirmosios dėžutės kūdikiams Suomijoje buvo pasiūlytos sunkiai besiverčiančioms mamoms 1938 m., ir tai buvo patvirtinta teisiškai.

Savo ruožtu, 1949 metais buvo nuspręsta, kad šią kraitelio dėžutę gali gauti kiekviena moteris su sąlyga, kad ji lankysis pas gydytoją keturis nėštumo mėnesius.

Iki šiol ši naujagimio dėžutė suomiams tapo ne tik tradicija, bet ir savotiškas įsišventinimas į motinystę.

Bėgant metams daiktų sudėtis dėžėje ėmė keistis: specialistai parinkdavo aktualiausius ir šiuolaikiškus daiktelius. Pavyzdžiui, pačioje pradžioje į dėžutes buvo dedama audinio atraiža, nes pirmoje XX amžiaus pusėje buvo priimta, kad pati moteris turi pasiūti pirmuosius vystyklus ar drabužėlius mažyliui. Bet jau 1950-aisiais dėžutėje ėmė atsirasti gatavų drabužėlių.

Įdomu tai, kad dėžutės dizainas sukurtas taip, kad ji pasitarnautų ir kaip pirmąja "lovyte" naujagimiui - and dugno dedamas specialus čiužinys ir dabar Suomijos kūdikiai pirmuosius tris mėnesius miega panašiose dėžėse.

Įvairiais metais keitėsi ne tik suomiškos dėžutės turinys, bet ir dizainas bei spalvinė audinių gama dėžutėje. Iki 1970-ųjų vidurio viskas buvo baltos spalvos, dabar parenkami nauji švelnūs ar neutralūs atspalviai, kurie tinka tiek berniukams, tiek mergaitėms.

Nepaisant to, jog būsimoms motinoms suteikiama galimybė rinktis - paimti dėžutę arba piniginę išmoką, kuri 2016 m. buvo 140 eurų, du trečdaliai mamų visgi pasirenka dėžutę.

Šiandien Suomijos patirtimi remiasi daugelis kitų šalių, atsižvelgiant į vietines aplinkybes.

Pavyzdžiui, Pietų Afrikoje dėžutė gaminama iš plastiko, kad joje būtų galima maudyti mažylį.

Indijoje į dėžutę papildomai įdedamas tinklelis nuo uodų, drabužėlių rinkinys bei būtini vaistai, skirti gimdymo ir pogimdyminiu laikotarpiu.

Kanadoje į dėžutę įdedama online-vaizdo programėlė, kurioje ekspertai pasakoja, kaip prižiūrėti kūdikį.