MENIU
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Prasta nuotaika, nuolatinis nuovargis ir nugaros skausmas? Yra išeitis!

2018.01.26, Laisvalaikis


Šaltuoju sezonu mus dažnai kamuoja prastesnė nuotaika, nuolatinis nuovargis, o dėl ilgų darbo valandų sėdint biure vis skauda nugarą.  Skamba pažįstamai? Anot specialistų, visas šias problemas padėti išspręsti gali ir masažo terapeutas. Apie tai kalbamės plačiau.

Pasak „Ogmios mieste” įsikūrusios „Gero masažo studijos” masažo terapeutės Nijolės Petrauskienės, dėl atvėsusio oro bei tamsos greičiau jaučiamės pavargę. Į tai reaguoja visas kūnas, raumenys.

Specialistės teigimu, dažniausiai žmonės linkę tokias savo problemas slėpti. „Man labai gaila, kad žmonės pirmiausia rūpinasi savo išvaizda. Taip, mes esame matomi, į akis krenta žmogaus veidas, makiažas, manikiūras, apranga ir t.t. Išorinis grožis statomas į aukštesnę vietą nei rimtos problemos, tokios kaip skausmas. Tarkime, kenčiate ilgalaikį nugaros skausmą, bet juk niekas to nemato, ar ne?”, – kalbėjo pašnekovė.

Kada reikia susirūpinti?

Masažo terapeutė pataria, kad susirūpinti reikėtų jeigu skausmas yra pasikartojantis. „Skausmas yra problemos simptomas. Jeigu netyčia kažką sunkiai kėlėme, taip, gali būti, kad kažką pasitempėme ir po kelių dienų viskas bus gerai. Bet jeigu mums skauda kelias savaites ar net mėnesį, reikėtų sunerimti”, – sakė N. Petrauskienė.

Taip pat reikia atkreipti dėmesį į tai, kada skauda: „Jeigu žmogus dirba sėdimą darbą ir grįžęs namo iš darbo kankinasi dėl nugaros skausmo, būtina kreiptis į specialistą. Juk jis ir toliau turės dirbti sėdimą darbą, ši problema niekur nedings. Noriu pabrėžti, kuo anksčiau kreipsitės i specialistą, tuo greičiau ir efektyviau bus išspręsta sveikatos problema, negalavimas”.

Specialistės teigimu, problemų turi ir sportuojantys žmonės. „Nors sportas yra laikomas sveikata, yra ir kita medalio pusė. Jeigu kelias treniruotes iš eilės atliekant pratimą juntamas skausmas, tarkime nugaros, jau reikėtų kreiptis į specialistą, ar gydytoją, ar masažo specialistą. Tokie dalykai gali būti pavojingi. Taigi netaisyklingai sportuojantys taip pat rizikuoja ir gali susidurti su dažnomis traumomis, raumenų mikrotraumomis , hipertonusais”, – sakė N. Petrauskienė.

Svarbu! Kaip pasirinkti masažo terapeutą?

Nemažiau svarbu išsirinkti profesionalų masažo terapeutą bei žinoti, ką jam reikės pasakyti. Nusprendęs kreiptis pagalbos, žmogus turėtų specialistui atsakyti, kurioje vietoj skauda, kaip dažnai skauda, kada atsirado skausmas, koks yra skausmas – aštrus, gilus, paviršinis, veriantis, lokalus ar šešėlinis.

Taip pat labai svarbu stebėti, kokiu metu skauda dažniau – naktį ar dieną, ar ramybės būsenoje, ar atliekant tam tikrą judesį. Negana to, masažo specialistas turėtų pasiteirauti, kokį darbą dirba žmogus, bei pokalbio metu nustatyti, kokia yra jo emocinė būklė.

Anot N. Petrauskienės, šiuolaikinis žmogus turi labai rūpintis savimi ir problemas spręsti tik joms atsiradus.

1 žmogui patinka
Komentarai:

#ogmiosmiestas