MENIU
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Sostinėje – alternatyva sporto klubui: tereikia šokinėti ant batuto

2017.05.16, Laisvalaikis


Aktyvus laisvalaikis su šeima jau spėjo tapti dažno kasdienybe. Pasivaikščiojimai lauke, dviračiai ar… šokinėjimas ant batutų. Pastarasis užsiėmimas kelia nepamirštamų emocijų ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, o anot, specialistų, tai tapo puikia alternatyva sporto klubui.

Batutų pramogų parkų idėja kilo Amerikoje, bet labai sparčiai išpopuliarėjo visoje Europoje bei Lietuvoje. „Ogmios mieste” įsikūrusio „Skypark” direktorius ir įkūrėjas Vahur Varrev kartu su savo šeima vieną tokių batutų parkų išbandė Estijoje Taline. Rezultatas buvo akivaizdus – visa jo šeima liko sužavėta. Batutai džiugina ir vaikus, ir suaugusiuosius, tad tokią vietą, skirtą visoms amžiaus grupėms, buvo nuspręsti įkurti ir Lietuvoje. Šiuo metu Vilnius gali didžiuotis – „Ogmios mieste” sėkmingai veikia didžiulė batutų arena, suskirstytas į skirtingas zonas, tarp kurių batutų sienos, bokšteliai, kempinių baseinai, šventiniai kambariai.

Batutai itin populiarėja tarp suaugusiųjų, kaip alternatyva sporto klubui. Anot „Skypark” vadovo-vadybininko Vilimanto Petrašiūno šokinėjant dirba visas kūnas ir galima pasiekti itin puikių rezultatų.

Neseniai „Skypark” pradėti akroaerobikos užsiėmimai suaugusiems, kurie vyksta du kartus per savaitę. „Treniruotės vyksta vakare, po darbų. Į šiuos užsiėmimus žmonės ateina kaip į sporto klubą. Ant batutų prajudiname visus kūno raumenis,  tai tarsi gera „cardio” treniruotė”, – teigė V. Pertrašiūnas.

Treniruotes gali lankyti ir pažengę, ir pradedantieji. Ekstremalaus sporto šalininkams, mėgstantiems snieglenčių sportą, vandenlentes,

šokinėjimas ant batutų praverčia, dėl koordinacijos lavinimo.

Kalbant apie pradedančiuosius, išsigąsti sunkaus krūvio nereikėtų. „Žinoma, pradedantiesiems gali būti sunkiau, kaip ir visose kitose sporto rūšyse. Juk net ir įprastoje aerobikoje atėjus pirmą kartą būna sunku net į ritmą kartu su treneriu pataikyti. Taip pat ir joga – vieni specifinį kvėpavimą perpranta greitai, kitiems prireikia daugiau laiko”, – pasakojo specialistas.

Visiems būtina žinoti, kaip taisyklingai šokinėti ant batutų. „Svarbiausia padaryti apšilimą. Žmonėms dažnai atrodo, kad jis nebūtinas, nes “juk tik pastryksėsim ir tiek”. Nors šokinėti gali bet kokio fizinio pasirengimo žmogus, reikia prisiminti, kad šokinėjimo metu dirba daug raumenų grupių, tad apšilti – būtina”, – sakė pašnekovas. Prieš šokinėjimą patariama apie 10-15 minučių prasilankstyti, pratempti raumenis.

Kalbant apie vaikus, batutų centre yra įrengta 12 šventinių kambarių, kuriuose galima smagiai švęsti gimtadienius. Švenčių metu treneriai atsižvelgę į vaikų fizinį pasirengimą ir galimybes gali pravesti šokinėjimo pamokėlę. Ateityje planuojami specialūs užsiėmimai ir mamoms.

 

 

Like
Komentarai:

#ogmiosmiestas