Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Knygų TOP 5: istorijos, įtrauksiančios akimirksniu

2018-03-22 , Laisvalaikis


Ne paslaptis, kad puikiai pailsėti nuo sunkių dienos darbų galima vakare patogiai susirangius su gera knyga ant sofos. Tik kokią knygą verta paskaityti? Tai itin dažnas klausimas knygynų darbuotojams ir net socialinių tinklų draugams. Šį kartą savo rekomendacijomis dalijasi „Ogmios mieste” įsikūrusio knygyno „Knygos.lt” atstovas Šarūnas Laugalis. Dalijamės specialisto knygų TOP 5:

1. Walter Isaacson „Leonardas Da Vinčis”

Tai įspūdingai detali ir daug negirdėtų faktų atskleidžianti genialios asmenybės biografija. Leonardas Da Vinčis – vienas garsiausių ir bene didžiausią pėdsaką pasaulio istorijoje palikęs dailininkas bei mokslininkas. Žymiausi jo darbai ne tik tapo neįkainojama relikvija, bet ir prisidėjo prie meno ir mokslo virsmo.

Bet ką žinome apie genijaus asmenybę? Ar žinojote, kad jis buvo greitai užsidegantis, neslėpė savo homoseksualumo, buvo vegetaras ir kairiarankis? Kad bandė suprojektuoti idealų miestą bei stengėsi išaiškinti žmogui galiojančius proporcijos dėsnius? Tai tik dalelė įdomių faktų, kuriuos atskleidžia ši knyga.

Rašytojas W. Isaccson’as skaitytoją nukelia į Renesanso laikotarpį ir įsuka į paslaptingą kūrėjo dirbtuvių sūkurį. Autorius tituluojamas vienu geriausiu biografu – jis jau spėjo pelnyti tarptautinę šlovę su bestseleriai tapusiomis biografinėmis knygomis „Steve Jobs” bei „Einstein”.

Specialistas rekomenduoja biografinių knygų, istorijos ir meno mėgėjams.

 

 

2. Justine Larbalestier „Mano sesuo Roza”

„Būti šalia jos baisu, tačiau dar baisiau pamesti ją iš akių…” – tokiais žodžiais intriguoja knygos viršelis. Ir tikrai ne be reikalo. Istorija kupina veiksmo, mistikos, intrigų, vietomis kelia šiurpą ir didžiulę įtampą. Tai knyga, kurią skaitant nenorėsite jos paleisti iš rankų.

Istorija sukasi aplink septyniolikmetį Če bei dešimtmetę jos sesutę Roza. Šeimai persikrausčius iš Bankoko į Niujorką, vyresnysis brolis pastebi, kad sesuo tampa nevaldoma. Nors iš pažiūros Roza angeliško grožio naivi mergaitė, nekalta išvaizda slepia šaltakraujį protą ir pavojų. Če neabejoja – jo sesuo tikrų tikriausia psichopatė, kelianti grėsmę visam pasauliui.

Privalu paskaityti mėgstantiems psichologinius romanus, veiksmą, trilerius bei detektyvus.

 

 

3. Beata Tiškevič „Vyvenimas”

Beatą Tiškevič puikiai pažįstame iš televizijos ekranų, radijo laidų bei teatro scenos. Bet ar tikrai čia tinka žodis „pažįstame”? Taip sakyti tiktų tik perskaičius itin atvirus ir drąsius jos memuarus.

Beata skaitytojus įsileidžia į privačiausius ir, ko gero, skausmingiausius savo išgyvenimus, kuriuose kiekvienas gali atrasti dalelę savęs. Skaudi vaikystė, pirmieji darbai, tikroji televizijos virtuvė, skyrybos – visa tai susipina į blogus ir gerus išgyvenimus, kurie veda į priekį.

Tai užburianti knyga ir labai stiprus B. Tiškevič debiutas. „Knygos.lt” atstovas Š. Laugalis rekomenduoja visiems ieškantiems savęs.

 

 

4. Dan Brown „Kilmė”

Tikriausiai kiekvienas yra skaitęs legendinę autoriaus knygą „Da Vinčio kodas” arba bent jau matęs minėtos knygos ekranizaciją. Tad tikėtina, kad puikiai žinote šio rašytojo stilių ir tematiką. Dan Brown – neabejotinas mistikos, veiksmo ir užslėptų istorinių faktų meistras.

Ši knyga – dar vienas rašytojo šedevras, įsuksiantis skaitytojus į radikalios religijos epizodus, šiuolaikinį meną ir, žinoma, slėpiningus simbolius.

Rekomenduojama visiems pasiilgusiems legendinio simbologijos ir religinės ikonografijos profesoriaus Roberto Lengdono personažo. Herojus ne tik stebins savo išradingumu, bet ir atskleis dar daugiau nuo visuomenės slėptų istorinių faktų. Labai patiks mėgstantiems istoriją, veiksmą ir norintiems susipažinti su šiuolaikiniu Indiana Džouns’u.

 

 

5. Juan Pablo Escobar „Tai, ko man nesakė tėvas Pablo Escobar”

Tai šokiruojantis bestselerio „Pablo Escobar – mano tėvas” tęsinys. Itin paveiku ir neįtikėtinai įdomu istoriją girdėti iš narkobarono tikro sūnaus lūpų.

Autorius prisipažįsta, kad rinkdamas medžiagą antrai knygai ne kartą buvo priblokštas ir daugelį kartų abejojo galįs tokią žiaurią informaciją viešinti. Kaustė ne tik šleikštulys dėl tėvo darbelių, bet ir baimė dėl savo paties bei artimųjų saugumo, mat tiesa driekiasi iki įtakingiausių JAV tarnybų galvų...

Patiks visiems biografinių knygų mėgėjams bei žiūrėjusiems serialą „Narcos”.

Komentarai:

#ogmiosmiestas