Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Laisvai samdomas darbas: kaip įgyvendinti svajonę ir išvengti sunkumų

2018-06-16 , Interviu


Lietuvoje apie laisvai samdomą darbą garsiau kalbėti imta visai neseniai. Vis dažniau girdime apie žmones, metusius darbus korporacijose ir pradėjusius dirbti sau. Bet kaip jiems sekasi? Su kokiais sunkumais kiekvieną dieną susiduria tie, kuriems daug kas pavydi? Galų gale, negi jie tikrai nuolat sėdi kavinėse?

 

Vis labiau populiarėja Lietuvoje

Anot Ogmios mieste” įsikūrusios bendradarbystės ervės Alt Space” nuomos vadovo Donato Dromanto, nors Lietuvoje ir seniau nemažai žmonių dirbo sau, šiandieną apie juos girdime garsiau dėl kelių priežasčių. Viena, pastaruoju metu laisvai samdomų darbuotojų skaičius tikrai išaugo. Antra, įsikūrė daugiau bendradarbystės erdvių, kuriose tokie žmonės gali telktis.

Pasak pašnekovo, apskritai, darbas sau bei darbas laisvu grafiku sparčiai populiarėja dėl paklausos. Daugumai įmonių reikia specialistų tik tam tikriems projektams, kurie trunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Tokie klientai neturi poreikio įdarbinti, jie nori susirasti specialistą tik atskiram projektui. Įmonėms tai naudinga, mat atsieina mažiau, o laisvai samdomas darbuotojas gali atsirinkti darbus bei dirbti su tiek projektų, su kiek spėja”, – sakė D. Dromantas.

Būtina paminėti ir augančią verslo etiką bei klientų aptarnavimą. Klientai vis labiau pasitiki laisvai samdomais darbuotojais, kurie per keletą metų jau spėjo sukaupti nemenką darbo patirtį. Taip pat sau dirbantys žmonės vis dažniau atstoja įvairias agentūras. Tarkime, jeigu klientas ieško, kas jam galėtų sukurti verslo vizualinį identitetą, jis gali kreiptis tiesiog į vieną specialistą, kuris su šia užduotimi puikiai susitvarkys ir vienas. Tai yra paprasčiau, mat užsakovo ir tiekėjo komunikacija yra efektyvesnė – vienas žmogus ir koordinuoja, ir atlieka procesą”, – pasakojo specialistas.

 

Pagrindinės problemos

Tiesa, kad ir kaip viskas gražiai atrodytų, laisvai samdomi darbuotojai susiduria ir su problemomis. Pašnekovo teigimu, pagrindinis iššūkis neabejotinai yra dirbti vienam arba dviese be darbui skirtos vietos. Dažnas toks žmogus diena iš dienos sėdi kavinėse. Kol daugeliui biurų darbuotojų darbo diena neformalioje aplinkoje su puodeliu kavos rankose skamba labai patraukliai, taip padirbus kelias savaites darosi sudėtinga. Sunku ne tik susikaupti, bet ir nuolat save motyvuoti.

Dar blogiau dirbti namuose. Labai retas laisvai samdomas darbuotojas sugeba produktyviai dirbti toje pačioje aplinkoje, kur ir gyvena.

 

Alternatyva

Dėl minėtų priežasčių visame pasaulyje ėmė kurtis bendradarbystės erdvės, suburiančios panašių sričių specialistus po vienu stogu. Tai ir darbo aplinka, ir bendruomenė viename. Tarkime, bendradarbystės erdvė Alt Space” buria net 90 kūrybinių industrijų specialistų.

Darbas bendradarbystės edvėse laisvai samdomiems darbuotojams padeda bendrauti tarpusavyje, motyvuoja dalintis idėjomis, keistis požiūrio taškais. Taip pat ne paslaptis, kad kiekvienam dirbančiam sau aktualiausia vykdyti efektyvius pardavimus ir nuolat turėtų užsakovų. Laisvai samdomų darbuotojų telkimasis tam padeda, mat jie gali keistis kontaktais, bendradarbiauti kai kuriems projektams. Taip sukuriama savotiška darbo bendruomenė”, – mintimis dalijosi D. Dromantas.

Anot pašnekovo, tokiose erdvėse patogu organizuoti susitikimus su klientais, vesti konferencijas, derinti projektus. Taip prasiplečia paties laisvai samdomo darbuotojo galimybės.

Minėtos erdvės veikia nuomos principus. Pavyzdžiui, Alt Space” siūlo tris narystės galimybes. Viena opcija yra darbo vieta uždaruose kabinetuose, kita – individuali darbo vieta bendroje erdvėje ir trečia – kintama darbo vieta, bendroje erdvėje.

Komentarai:

#ogmiosmiestas