Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Natūrali kosmetika: mitai ir tiesa, kurią verta žinoti kiekvienam

2018-10-08 , Laisvalaikis


Natūrali kosmetika: kodėl verta ją rinktis?

Pastaruoju metu daugelis žmonių vis labiau domisi produktų sudedamosiomis dalimis, skaito etiketes ir stengiasi žinoti, ką konkrečiai naudoja. Ne išimtis ir kosmetika. Kuo skiriasi sintetinė ir natūrali kosmetika? Kokia yra pranašesnė ir kaip ji veikia mūsų kūną? Galu gale, į ką vertėtų atsižvelgti renkantis? Apie visa tai kalbamės su specialistais.

 

Pagrindiniai skirtumai

Anot Ogmios mieste” įsikūrusios BIOCOS academy” įsteigėjos bei direktorės Dalios Nosevičienės, daugumai vartotojų įprasta kosmetika yra sintetinė.

Ji kuriama taip, kad čia ir dabar patenkintų pirkėjo poreikius: švelnūs, glotnūs plaukai, ilgesnės blakstienos, šilkinė oda, madingas malonus kvapas, gaivumas 24 valandas ir t.t. Kokį ilgalaikį poveikį tokių kosmetikos priemonių naudojimas daro žmogaus organizmui (ypač jauno žmogaus!) – tai ne masinės kosmetikos gamintojo rūpestis – svarbu parduoti ir uždirbti dabar, kol pirkėjas mėgaujasi patenkintais poreikiais”, – pasakojo specialistė.

Anot pašnekovės, iškilus tam tikroms problemoms, kaip kad spuogai, lūžinėjantys nagai, plaukai ar blakstienos, klientai taip pat ieško greitų sprendimo būdų ir atsiduria užburtame rate, kuriame visuomet pirmauja sintetinės kosmetikos pramonė.

Tuo tarpu natūralios kosmetikos gamintojai kuriamomis priemonėmis nesiekia iš karto matomo grožio ar malonumo efekto, bet su tuo susitaikyti šiuolaikiniams žmogui yra sunku, mat kiekvienas esame pripratę viską gauti čia ir dabar.

Visi puikūs rezultatai nėra taip greitai pasiekiami, ypač jeigu ilgą laiką oda buvo maitinama naftos žaliavomis ir sintetiniais ingredientais. Prausiantis iš natūralių žaliavų pagamintais prausikliais vonioje tikrai nepajusite migdolų aromato, išsitrinkus galvą natūraliu šampūnu sunkiai beiššukuosite plaukus (jei nenaudosite kondicionierių ar kaukių), pleiskanos nedings po pirmo plovimo ir besiriebaluojantys plaukai netaps staiga normalūs. Rezultatai bus, tik ne taip greitai. Pagrindinis sąžiningai gaminamos natūralios kosmetikos tikslas yra padėti odai pačiai normaliai ir efektyviai funkcionuoti, atsinaujinti, lėtinti odos senėjimo procesus”, – kalbėjo D. Nosevičienė.

 

Mitai ir tiesa

Natūralią kosmetiką lydi ir daug prieštaringai vertinamų veiksnių. Vienas pagrindinių – trumpas galiojimo laikas. Dėl to nusivilia itin daug žmonių. Tarkime, daugeliui vartotojų nemalonią nuostabą sukelia kosmetikos gaminys, galiojantis pusę metų. Tuo tarpu visi stebimės, jeigu duona spintelėje nesupelija per porą savaičių. Atidžiai renkamės ką valgome, o kosmetikos priemonės, atrodytų, neturi jokio sąlyčio su mūsų organizmu”, – mintimis dalijosi “BIOCOS academy” įsteigėja.

Specialistė ragina kiekvieną užduoti sau klausimą – kodėl norite kremo, galiojančio metus laiko: Juk 50 ml indelį sunaudosite per tris mėnesius. O jeigu kosmetikos priemonė stovi nenaudojama pusę metų – tai gal jos apskritai nereikia? Mano nuomone, vartotojui trumpesnis natūralios kosmetikos galiojimo laikas yra tik privalumas – jis gauna šviežią produktą. O štai gamintojui trumpas galiojimo laikas, žinoma, yra nuolatinis galvos skausmas”.

Tiesa, natūralios kosmetikos gamintojai turi galimybių pailginti gaminių galiojimo laiką – tai priklauso nuo receptūros, gamybos technologijų, pakuočių bei sandėliavimo sąlygų. Vienareikšmiškai teigti, kad natūrali kosmetika gali būti tik galiojanti kelis mėnesius – yra neteisinga. 

 

Į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Kalbant apie natūralią kosmetiką, ji yra gaminama iš augalinės ar gyvulinės kilmės ingredientų. Kosmetika gali būti sertifikuota kaip natūrali ar ekologiška, tačiau toks sertifikavimas gamintojui nėra privalomas. Dažnai masinės kosmetikos gamintojai piktnaudžiauja manipuliuodami vartotojų neišprusimu įdėdami vos kelis ar vieną natūralios kilmės ingredientą pristato kosmetiką kaip žalią.

Būtent todėl renkantis natūralią kosmetiką reiktų pasidomėti gamintoju, kompanijos istorija, jos vertybėmis. Deja, ir natūralios kosmetikos gamintojai turi galimybių piktnaudžiauti, naudoti ne itin aukštos kokybės ingredientus, skiesti juos. Pasak D. Nosevičienės, renkantis kosmetikos gaminius iš pirmo bandymo gali ir nepasisekti – reikia skirti laiko paieškoms, bandymams, kol atsirinksite labiausiai tinkančius gaminius.

Ekspertės teigimu, jeigu nenorite naudoti agresyvių, organizmui kenksmingų plataus spektro konservantų, vertėtų rinktis natūralios kilmės antimikrobinius ingredientus, saugančius gaminius nuo mikrobiologinio užterštumo. Kokie jie bebūtų stiprūs, su sintetiniais konservantais konkuruoti vargiai tesugeba.

Svarbiausiai noras ir atvirumas kitokiems produktams – ne tokio įprasto kvapo ar spalvos, galbūt ne tokios tobulos konsistencijos ar įpakuotiems ne tokiose įprastose pakuotėse”, – patarė specialistė.

Komentarai:

#ogmiosmiestas