Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Savitarnos skalbyklos: kodėl užsienyje tai – kasdienybė, o Lietuvoje dar tik populiarėja

2018-07-30 , Interviu


Savitarnos skalbyklos dažnam lietuviui asocijuojasi su amerikietiškais filmais ir užsieniu. Tačiau ar žinojote, kad šios skalbyklos taip pat veikia bei vis labiau populiarėja ir Lietuvoje? Šį kartą aiškinamės kam jų reikia bei kaip ši paslauga gali efektyviai palengvinti buitį.

Kodėl Lietuvoje ilgą laiką buvo nepopuliaru?

Anot „Ogmios mieste” įsikūrusios tarptautinio tinklo savitarnos skalbyklos „Speed Queen” vadovo Aleksandro Levinsono, daugelyje šalių tradicija drabužius skalbti ne namie susiformavo per eilę metų. „Taip galėjo nutikti dėl to, kad kai kuriose užsienio šalyse butuose buvo arba ir dabar draudžiama naudoti skalbimo mašinas. Taigi savitarnos skalbyklos – pagrindinis sprendimas. Mūsuose tai gana jauna sritis”, – sakė pašnekovas.

Negana to, pasak pašnekovo, lietuviai gana konservatyvūs ir savo įpročius keičia labai lėtai: „Aišku tam įtaką daro gyvenimo būdas ir buities darbams skiriamas laikas. Galiu pasakyti, per 10 metų lietuvių požiūris į savitarnos skalbyklas smarkiai pasikeitė. Anksčiau paminėjus savitarnos skalbyklą žmonės atsakydavo, kad turi namuose skalbimo mašiną ir jiems jokios skalbyklos nereikia. Dabar požiūris iš tiesų pasikeitė ir vis daugiau žmonių supranta savitarnos skalbyklų naudą”.

Kam lietuviams savitarnos skalbyklos?

A.Levinsono teigimu, daugelis kritiškai vertina savitarnos skalbyklas dėl patirties skalbiant namuose. „Vis dėlto realybė yra kiek kitokia. „Speed Queen“ savitarnos skalbyklos siūlo tai, ko namuose padaryti negalima”, – kalbėjo vadovas.
Jeigu kalbant konkrečiau, „Speed Queen“ savitarnos skalbyklose itin lengvai galima išskalbti didelius daiktus: čiužinių užvalkalus, antklodes, didelius žaislus. Taip pat vienu metu naudojantis keliomis mašinomis galima išskalbti itin didelį kiekį skalbinių apskritai. Svarbu pabrėžti ir sutaupytą laiką. Išskalbti skalbinius 10 kg skalbyklėje galima per 35 min., o 18 kg skalbyklėje - per 45 min. Pilnai išdžiovinti skalbinius prireiks vos 20-30 min.

Anot pašnekovo, dažnas neišbandęs galingų skalbyklų įrenginių net neįsivaizduoja, kaip greitai galima sutvarkyti skalbinius. „Kita vertus, kaip žmogus gali suvokti, kad per 15 min. galima pilnai išsidžiovinti marškinius, jeigu jis niekada nematė galingos džiovyklės”, – mintimis dalijosi A. Levinsonas.

Kam pravers?

Pasak pašnekovo, savitarnos skalbyklų paslaugomis dažniausiai naudojasi tie žmonės, kurie nori palengvinti sau buitį: „Tarkime, įsivaizduokite gyvenimišką situaciją – pas jus atvyko keliaujantys svečiai, kurie turi daug nešvarių skalbinių ir jų buvimo laikas pas jus labai ribotas. Tam puikiai tinka „Speed Queen“ savitarnos skalbyklos mat vos per 1 val. svečiai susitvarkys visus skalbinius”.
Taip pat skalbykla pravers, jeigu ruošiatės išvykti į kelionę ir jums reikia greitai paruošti išvykai švarius drabužius. Analogiškai, jeigu atvykote iš kelionės ir greitai reikia švarių drabužių – per 1 val. jūsų drabužiai bus švarūs ir sausi.
Pašnekovo teigimu, vis daugiau lietuvių atranda savitarnos skalbyklų teikiamas paslaugas.
 

Komentarai:

#ogmiosmiestas