Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Užsiėmimai būsimoms mamoms: reikia lavinti kūną, bet nepamiršti ir dvasios

2017-05-16 , Šeima


Pripažinkite, vaikelio laukimas yra vienas svarbiausių moters gyvenimo tarpsnių. Tiesa, daugeliui būsimų mamyčių šis etapas kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir rūpesčių. Anot specialistų, besilaukiančioms moterims labai svarbu burtis į bendruomenes ir užsiimti ne tik mankštomis, lavinančiomis kūną, bet ir veikla, skirta proto bei dvasios ugdymui.

 

Tokia idėja tiki Eglė Aukškalnienė „Ogmios mieste” įkūrusi studiją „Vilkės namai”, kaip pati sako, skirtą moteriai, mamai, jos vaikui ir šeimai. Pasak pašnekovės, dažna besilaukianti mama ima jausti nerimą, pradeda nepasitikėti savimi – tokie jausmai ilgainiui gali pradėti kelti rūpesčių. Būtent taip kilo idėja įkurti studiją moterims, kurioje kiekviena gali jaustis kaip namie ir rasti atsakymus į rūpimus klausimus.

 

„Sostinėje gausu įvairių pamokėlių ir užsiėmimų nėščiosioms. Paprastų ir praktinių žinių, tokių kaip, ką nusipirkti vykstant į ligoninę, galima gauti bet kur – žurnale, knygoje, tėveliams skirtame tinklaraštyje. Mūsų studija orientuojasi į būsimą mamą, kuri nori gilesnio bendravimo, palaikymo bei nori neskubėdama atsikvėpti”, – sakė E. Aukškalnienė.

 

Studijoje vyksta ir fiziniai, ir dvasiniai užsiėmimai – stengiamasis rasti jų dermę. „Tarkime, kineziterapeutė veda nėščiųjų mankštą bei mamų jogą. Į pastaruosius užsiėmimus ateiti gali ir besilaukiančios, ir jau esamos mamytės kartu su savo vaikais. Taip pat studijoje nuolat vyksta susitikimai su akušere, kuri veda intensyvų kursą šeimai. Yra organizuojamos ir pavienės paskaitos apie kūdikio priežiūrą bei susitikimai su psichologe. Mūsų tikslas – jaukiai prie arbatos puodelio kalbėtis rimtomis ir sudėtingomis temomis, kurios dažnai neduoda ramybės”, – pasakojo pašnekovė.

 

Kiekvieną savaitę stengiamasi keisti paskaitų temas, kviečiami įvairūs specialistai. „Pavyzdžiui, neseniai kalbėjomės apie aromaterapiją, vaikų ribas su šokio terapeute bei apie neigiamas emocijas su emocijų paleidimo trenere”, – sakė studijos specialistė.

 

Anot E. Aukškalnienės, svarbiausia rasti bendraminčių, mat jie dažniausiai padeda išspręsti problemas. Anot pašnekovės, mamos ir būsimos mamos skatinamos ateiti į studiją bet kuriuo metu, kada tik jaučiasi emociškai prastai: „Kad ir šiandien viena mamytė su savo mažyliu atėjo į mankštą ir pasiliko beveik visai dienai. Mamytė sakė, kad jaučiasi ne kaip, todėl žymiai geriau pasikalbėti su specialistėmis bei kitomis mamomis, nei sėdėti namie”.

 

Į studiją ateiti gali ne tik moterys, bet ir jų vyrai. Dažniausiai poros eina į tėvystės paskaitas bei susitikimus su akušere. Jau ne pirmą kartą besilaukiančios šeimos skatinamos į specialias paskaitas atsivesti ir kitą savo atžalą. Taip stengiamasi mažylį paruošti ir supažindinti su nauja gyvybe, ateisiančia į pasaulį.

 

 

Komentarai:

#ogmiosmiestas