EN RU
Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Viskas, ką reikia žinoti apie šlepetes: specialistai pataria rinktis atsakingai

2018-04-13 , Stilius


Dažniausiai batus renkamės labai atsakingai ir nuodugniai. Vieni daugiau dėmesio skiria grožiui, kiti patogumui, treti ieško kainos ir kokybės santykio. O kaip avalynė, skirta namams? Juk ne vienas esame įsimetę pirmą pasitaikiusią šlepečių porą į krepšelį didžiuosiuose prekybos centruose, net atidžiau nepasižiūrėję. Šį kartą su specialistais kalbamės apie tai, kaip išsirinkti tinkamą namų apavą, kad vėliau netektų pasigailėti.

Svarbiausia – medžiagos

Jeigu žmogus randa jam patinkantį ir tinkantį namams skirtą apavą, jis noriai šlepetes nešioja iki kol jos susidėvi. Vis dėlto rasti patogų ir gražų apavą namams yra iš tiesų sudėtinga. Anot „Ogmios mieste” įsikūrusios parduotuvės „Flokati” vadovės Gražinos Brazienės, dažnai, tai įpročio klausimas – vieni įpratę namuose būti basomis, kiti apskritai labai skeptiškai žiūri į šlepetes, mat turėjo nemalonių patirčių su sintetiniu apavu.

„Mano nuomone, renkantis šlepetes svarbiausia patogumas ir natūralios medžiagos. Tarkime, vilna yra viena geriausiai pralaidžių medžiagų, naudojamų namų apavui. Vilnonėse šlepetėse koja kvėpuoja, nešlampa, nekaista. Su jomis nekaršta vasarą ir nešalta žiemą”, – pasakojo pašnekovė.

Nebūtina rinktis tik uždarų šlepečių. Šiltuoju sezonu žmonės noriai renkasi atviresnę avalynę namams. Įvairūs gamintojai vasaros sezonui siūlo šlepetes su linu, oda. Jos taip pat yra puikus pasirinkimas.

„To negalėčiau pasakyti apie apavą iš sintetinių medžiagų. Tikriausiai ne kartą ir patys esame patyrę, ką reiškia sintetinės šlepetės. Jose koja vos po kelių valandų jau yra drėgna. Panešiojus jas dvi, tris dienas jau atsiranda stiprus prakaito kvapas”, – perspėjo specialistė.

Dažnas tokio apavo nešiojimas gali iš tiesų pakenti. Tokiose šlepetėse gali kauptis netgi grybelis. Tad visuomet prieš renkantis svarbiausia įvertinti iš kokių medžiagų pagamintas namams skirtas apavas, kad vėliau netektų smarkiai gailėtis.

Pado storis – svarbu ar galima rinktis?

Šlepečių pado storis dažnai neramina. Vieni yra įsitikinę, kad geriausia bent 1-2 cm aukščio padas, kiti mano, kad didelio skirtumo nėra.

Specialistės teigimu, didelių problemų su pėdos linkiu neturintiems žmonėms iš esmės šlepečių pado storis didelės reikšmės neturi. Kitiems, turintiems sveikatos problemų bei nešiojantiems specialius ortopedinius padelius, rekomenduojama būtent juos perkelti ir į šlepetes.

Anot G. Brazienės, žmonėms, turintiems bėdų su kojos pado linkiu, svarbiausia yra būtent jis, o ne šlepečių pado aukštis. Esant rimtiems sutrikimams, visuomet rekomenduojama individualiai pasikonsultuoti su ortopedu.

Rekomenduojama priežiūra

Kalbant apie šlepečių susidėvėjimą, tai yra labai individualu. Vieni apavą nešioja metus, kiti net penkis.

„Vis dėlto dėl higienos patarčiau šlepetes kas pusę metų skalbti. Vilnones galima drąsiai skalbti su specialia priemone skirta vilnai net ir skalbimo mašinoje. Dažniau to daryti nerekomenduočiau, mat vilna prakaito savyje nekaupia, pati regeneruojasi. Geriau reikalui esant, šlepetes galima palikti lauke išsivėdinti”, – patarė specialistė.

Šlepetes iš kitų natūralių medžiagų taip pat galima skalbti arba valyti specialiomis priemonėmis. O štai sintetinių gaminių valymas yra kiek sudėtingesnis, mat daugelio jų dėti į skalbimo mašiną negalima. Dažnai net ir rankomis išplautos tokios šlepetės praranda formą ir jas belieka keisti tik naujomis.

 

Komentarai: