MENIU
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Treningai: griežtai draudžiama ar stilinga ir šiuolaikiška?

2017.02.02, Stilius - Laisvalaikis


Ar galima stilingai atrodyti dėvint sportinę aprangą, dažnai vadinamą tiesiog treningais? Pirmasis atsakymas, šovęs į galvą, tikriausiai būtų „ne”. Vis dėlto, būtent treningai taikliausiai apibūdina lietuvių laisvalaikio stilių. Tačiau ar tikrai yra taip blogai, kaip galvojame?

Lietuviai nori rengtis stilingai

Mados dizainerė prekės ženklo „Modi du” ir „Diana Vapsve” įkūrėja Diana Vapsvienė tikina, kad lietuviai po truputį renkasi vis stilingesnius laisvalaikio drabužius. „Labai peikti žmonių nesinorėtų, nes juk kiekvienas turi savo stilių, prioritetus. Norėčiau pasidžiaugti, kad kuo toliau, tuo labiau laisvalaikio drabužiai Lietuvoje tampa stilingesni. Tai pastebėjau iš savo klienčių moterų, kurios pageidauja įdomesnių rūbų. Moterys dėvi stilingus, gražiai krentančius drabužius net ir laisvalaikiu”, – pasakojo dizainerė.

Anot D. Vapsvienės, laisvalaikio drabužiai yra labai populiarūs ir šio stiliaus rūbų reikia labiausiai: „Dabar žmonės laisvalaikį leidžia ne tik namuose, taigi ir drabužiai tampa kitokiais. Laisvalaikis šiuolaikiniam veikliam žmogui nėra tik pasivaikščiojimas su vaikais kieme arba vaikų žaidimų aikštelėje. Šeimos eina pasižmonėti, į įvairius kultūrinius renginius ar organizuoja įdomias išvykas, tad ir apranga priklauso nuo to”.

Moterų poreikis laisvalaikio drabužiams labai auga. „Aš kurdama kolekcijas daugiausia dėmesio skiriu šio stiliaus drabužiams. Jau galiu šiek tiek improvizuoti ir pardavinėti kažką įdomesnio ir originalesnio”, – sakė kūrėja.

Negana to, žmonės laisvalaikio drabužių jau nebeasocijuoja tik su treningais, sportine apranga. Pagaliau Lietuvoje laisvo stiliaus darbužiu gali būti laikoma ir patogi suknelė. D. Vapsvienės nuomone, tokios suknelės taip pat gali būti sportiškos, įdomios, netradicinio kirpimo ir, svarbiausiai, patogios. Lieka daug vietos improvizacijoms ir tuo labai džiaugiuosi. Atsiveria platesnė laisvė kūrybai.

Treningams – TAIP!

Dizainerė įsitikinus, kad net ir dėvint treningus galima atrodyti stilingai. „Sportinė apranga gali būti kitokia, stilinga. Aš kuriu tokią sportinę aprangą, kurią nebūtinai privalu dėvėti prie sportinių batelių. Mano kuriamus treningus galima nešioti prie elegantiškos ir modernios avalynės”, – pasakojo „Modi du” įkūrėja.

„Svarbiausia žinoti tai, kad sportinė apranga, kuri yra parduodama sporto prekių parduotuvėse, yra skirta ne laisvalaikiui, o sportui. Su tokia apranga tikrai nerekomenduočiau eiti į gatvę, nes vargu ar stilingai atrodysite. Kitose parduotuvėse parduodami treningai, tarp jų ir mano kuriami drabužiai, tikrai tinka ir laisvalaikiui, ir sportui, nes jų modeliai visai kitokie”.

Baisiausios klaidos

Kaip ten bebūtų, derinant treningus laisvalaikio aprangoje galima padaryti ir daug klaidų. „Pati baisiausia stiliaus klaida, mano nuomone, yra sportines kelnes derinti su batais „laiveliais”. To nesuprantu ir tikriausiai niekada nesuprasiu. Dabar yra labai daug naujų prekės ženklų ir pradedančių kūrėjų. Daugumos jų dizaineriais dar tikrai negalėčiau pavadinti. Tarkime, kai matai, kai pradedantys drabužių kūrėjai sportinę aprangą fotosesijoje derina su „laiveliais” tai yra baisu”, – nuomone dalijosi D. Vapsvienė.

Taip pat, anot dizainerės, viena didžiausių klaidų yra treningus derinti su klasikiniu rankinuku. „Tai – baisiau negu baisu. Čia taip pat kaip sportinė apranga ir paltas. Tai irgi sunkiai suvokiama. Aišku, priklauso, koks tai paltas, bet jeigu tai klasikinio stiliaus drabužis, jo derinti su treningais tikrai negalima”, – tikino mados kūrėja.

Dizainerė mano, kad derinti reikia ir makiažą: „Raudonos lūpos ir treningai – taip pat klaiku. Teko matyti tokį pavyzdį. Nelabai suprantu, kodėl moterys pasidaro ryškų vakarį makiažą ir užsideda treningus”.

Kaip rengtis vyrams?

Dažnai sakoma, kad vyrams lengviau apsirengti negu moterims. Stilingai laisvalaikiui apsirengti gali būti paprasta kiekvienam. „Pati vyrams kuriu mažai, bet, mano nuomone, jiems labai daug ir nereikia. Svarbu turėti kokybišką laisvalaikio kostiumėlį. Itin svarbu kokybiška ir gera medžiaga. Negaliu pakęsti tų pigių blizgių medžiagų. Laisvalaikio kostiumėlis turi būti tik iš kokybiško audinio”, – sakė D. Vapsvienė.

Jos nuomone, vyrams laisvalaikiu labai tinka „Polo” tipo marškinėliai. „Tai yra laisvalaikio stiliaus klasika. Nors pati „Polo” marškinėlių negaminu, tačiau jų savo vyrui parūpinu iš kitų parduotuvių”, – sakė dizainerė. Tokie marškinėliai tinka prie visko – ir prie džinsų, ir prie trikotažinių kelnių.

12 žmonėms patinka
Komentarai:

#ogmiosmiestas