MENIU
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Vaiko gimtadienio idėjos: patarimai, kurie padės surengti įsimintiną šventę

2017.08.25, Laisvalaikis


Kol vieni laukia atostogų, kiti šiltų orų, o štai mažiausieji šeimos nariai beveik visuomet – savo gimtadienio. Vaiko gimtadienio šventė itin dažnai tampa didžiule proga visai šeimai. Tačiau kaip surengti šventę, kuri Jūsų atžalai taptų pačia įsimintiniausia diena? Specialistų teigimu, svarbiausia išrinkti vaikui įdomią temą.

Gimtadienių temos

Idėjos gimtadieniui gali būti pačios įvairiausios. Anot „Ogmios mieste” įsikūrusio „Švenčių miesto” komercijos direktorės Skaistės Taraškevičiūtės, suaugusiųjų gimtadieniams temos galime išvengti, bet vaikų gimtadieniams vieninga tema yra tiesiog privaloma. „Teminės šventės mažiesiems yra tikrai įsimintinesnė ir smagesnė. Negana to, gimtadienio temų pasirinkimas yra labai platus, tad tikrai nereikės kiekvienais metais kartotis”, – sakė specialistė.

Vaikams labiausiai patinka tapti populiarių vaikiškų filmų ir pasakų veikėjais: super herojais, piratais, gyvūnais ar fėjomis. S. Taraškevičiūtės nuomone, berniukams labiausiai patinka filmo „Bjaurusis aš” pakalikai, „Žmogus voras”, „Makvynas” bei „Vėžliukai ninzės”. Tuo tarpu, mergaitėms arčiausiai širdies filmo „Ledo šalis” („Frozen”), princesių ir fėjų temos.

Dekoracijos

Pasirinkus temą, reikėtų derinti ir dekoracijas. Tiesa, prieš perkant, ar gaminant išradingus papuošimus būtina atsižvelgti į tai, kokioje vietoje vyks gimtadienis – ar tai bus patalpa, ar laukas. „Švenčių miesto” komercijos direktorė pataria rinktis ryškias spalvas bei dekoracijas, su vaikų pasirinktais personažais.

Tarkime, pasirinkus filmo „Bjaurusis aš” temą, dekoravimą galima pradėti nuo kvietimų. „Švenčių miestas” pataria naudoti tiesiog balioną. Reikėtų šiek tiek pripūsti ryškiai geltoną balioną, juodu permanentiniu markeriu nupiešti pakaliko akį ir užrašykite kvietimo tekstą. Tuomet orą reikėtų išleisti ir balionėlį įdėti į voką. Norint perskaityti tokį kvietimą, balioną, be abejo, vėl teks pripūsti.

Sugalvojus ruošti lauko šventę „Makvyno” tema (herojai iš filmo „Ratai”) dekoracijoms galima panaudoti ne tik tradicines priemones, bet ir kažką iš tėvelio garažo. Puikiai praverstų padangos, šachmatiniai raštai bei, žinoma, juodi, balti ir raudoni balionai.

Pasirinkus filmo „Ledo šalis” („Frozen”) temą, patalpą, kurioje švęsite gimtadienį, galima paversti tikra žiemos pasaka. „Švenčių miestas” pataria rinktis permatomus balionus, kurie primins trapius ledo kūrinius. Prisiminkite snaigių karpymo įgūdžius – jomis galite papuošti langus arba suklijavę ant virvutės pagaminti girliandas. Sniegą puikiai imituos ir ant tvirto siūlo pritvirtinti balti vatos gumulėliai.

Na, o „amžinosios” princesių temos gerbėjams vertėtų pasirūpinti ryškiai rožinėmis dekoracijomis. Rožiniai indai gali būti dekoruojami auksinėmis karūnomis ar drugeliais, Puikiai atrodys ir dideli balionai, apgaubti perregimo tiulio skraistėmis ir perrišti mažyčių gėlyčių puokštelėmis.

S. Taraškevičiūtė, perspėja, kad svarbu pasirūpinti gimtadienio dalyvių saugumu. Kad ir kaip norėtųsi kuo įspūdingesnių dekoracijų, pirmiausia reikia atsižvelgti ne į jų grožį, o į kokybę.

Nenorintiems išleisti daug pinigų, galima pasirūpinti viena pagrindine dekoracija. „Manau balionai privalomi gimtadienio šventėje. Nenorintiems išleisti daug pinigų siūlome pirkti nepripūstus balionus ir juos prisipūsti patiems, taip mažylio gimtadienį gali nesunkiai padekoruoti patys neišleisdami daug pinigų”, – patarė S. Taraškevičiūtė.

Gimtadienio svečiai

Norėdami sukurti iš tiesų įspūdingą šventę savo vaikams ir jų draugams, galite pasitarti su kitais tėvais dėl teminės aprangos. Tiesa, ne visuomet visiems šventės svečiams reikia apsirengti specialiais teminiais kostiumais. Anot specialistės, kartais užtenka ir minimalių detalių: „Papuošdami svečius bent minimaliais temą atspindinčiais aksesuarais gimtadienį paversite tikrai teminiu. Gimtadienio nuotraukos bus įspūdingos ir vaikų atmintyje šventė išliks ilgam”.

Tėvai gali pasirūpinti šventinėmis kepurėlėmis, apyrankėmis, burtų lazdelėmis, karūnomis. Užtenka vos vienos aprangos detalės kiekvienam šventės dalyviui.

Šventės vieta

Pavargusiems nuo namų erdvės vertėtų išbandyti kitas vaikų švenčių vietas, kurių iš tiesų daug „Ogmios mieste”. Norintiems įdomesnės gimtadienio vietos ir įvairesnių pramogų rekomenduojama apsilankyti „Sky Park”. Ten galite rinktis net iš šešių skirtingų temų vakarėlio kambarių. Negana to, vaikai smagiai praleis laiką įspūdingo dydžio batutų erdvėje.

Mylinčių gyvūnus, aktyvų laisvalaikį ar mėgstančių menus laukia unikali vaikų žaidimų erdvė „Alisa”. Ši žaidimų šalis suderinta su gyvuoju kampeliu, kuriame gyvena triušiukai, jūrų kiaulytės, smiltpelė ir žiogai. Gyvajame kampelyje auga daug augalų, akvariume plaukioja žuvytės, aplinka yra draugiška gamtai. Taip pat „Alisa” siūlo ir aktyvių žaidimų erdvę, kurioje drąsiai galima išdykauti. Negana to, yra ir edukacinių užsiėmimų kampelis, kuriame vyksta įvairios kūrybinės pamokėlės.

Mažiesiems mokslininkams ir tyrėjams gimtadienį suruošti galima „Mėgintuvėlis.lt”. Ten laukia puiki edukacinė programa, sužadinsianti vaikų ir jų tėvų smalsumą bei domėjimąsi mokslu. Tad vietų ir idėjų iš tiesų yra daug ir įvairių – svarbiausia išrinkti tai, kad Jūsų vaikui patiktų labiausiai.

Like
Komentarai:

#ogmiosmiestas