MENIU
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Žaislų pilni namai: kuo dar galima nustebinti savo vaiką?  

2017.03.08, Šeima


Žaislų vaikams pasirinkimas – didžiulis. Spalvoti, maži, dideli, skirti aktyviam laisvalaikiui arba žaidimams namie… Atrodo sąrašas niekada nesibaigs. Kuo dar galima nustebinti savo mažylį, kai jis jau ir taip turi viską? Kaip išsirinkti kokybiškus žaislus, kurie tarnautų ilgai? Galų gale, ar verta pirkti žinomus prekės ženklus?

Kas populiariausia?

Akivaizdu, daugiausiai dėmesio renkantis žaislus reikia atkreipti į vaiko amžių. Patiems mažiausiems, iki 3 metukų, labiausiai patinka barškučiai, lavinamieji kilimėliai, mažos trasos, dėlionės. Po to berniukų ir mergaičių poreikiai ima labai skirtis. „Ogmios Mieste” įsikūrusios žaislų parduotuvės „Tavo žaisliukas” direktorė Oksana Krasauskienė pastebėjo, kad mergaitės labiausiai nori lėlių, o berniukai – elektrinių mašinų. „Pastarosios – itin populiarios, nors jų ir sunku rasti. Berniukai nori BMW X6, Range Rover, Audi R8, Ferrari, o mūsų parduotuvėje jos identiškos realiam modeliui”, – pasakojo moteris.

Vaikų norai labai skiriasi net pagal metų laikus. Šiltuoju sezonu populiariausi lauko namukai, čiuožyklos, vėžimėliai, paspirtukai bei patys įvairiausi dviratukai. Kalbant apie namukus, jų yra ne tik statomų lauke. Kai kurie, šiek tiek mažesnio dydžio, gali būti puikiai pastatomi ir namie, o juos surinkti galima vos per kelias minutes. Tuo tarpu, per Kalėdas labiausiai einamos prekės berniukams būna pulteliais valdomos mašinos, kranai, ekskavatoriai, pianinai, gitaros ir įvairios dėlionės. Mergaitėms žiemos šventėms labiausiai nori lėlių, virtuvėlių.

Kaip išsirinkti kokybišką žaislą?

Vis dėlto, svarbiausia ne žaislų populiarumas, o jų kokybė. „Aš tikiu žinomais prekių ženklais, ne vien dėl to, kad jais prekiaujame. Jų kokybė nuo kinų ar lenkų padirbinių skiriasi drastiškai. Žinomų firmų kuriami žaislai yra geresnės tvirtos plastmasės.  Skirtumas jaučiasi net palietus. Klientai pasakojo, kad nusipirkus kinišką mašinėlių trasą ji sulūžo dar ją tik bestatant. Tokių dalykų apskritai būti negali. Visų pirma, tokie žaislai yra labai pavojingi, o antra, tai tiesiog tampa išmestais pinigais”, – teigė pašnekovė.

Kokybiški žaislai negali greitai sulūžti. Jų ir norėdamas lengvai tikrai nesulaužysi. Tai vienas didžiausių skirtumų nuo nekokybiškų padirbinių. Anot, O. Krasauskienės, kiniškus žaislus galima visiškai sulaužyti numetus vos vieną kartą. „Jeigu žaislas su garsu – kokybę galima nustatyti pagal jo skleidžiamą muziką. Originalių žaislų garsas yra sodrus, neerzinantis, o padirbinių ir nekokybiškų dažniausiai šaižus, o muzika skamba labai garsiai, pažeisdama visas saugumo normas”, – sakė jau kelerius metus vaikų žaislais prekiaujanti verslininkė.

Negana to, joks žaislas negali skleisti jokio kvapo. O. Krasauskienė sakė, kad atidarius dėžutę ar pakuotę nekokybiški žaislai skleidžia specifinį plastmasės kvapą: „Esu girdėjusi, kad tėvai sako, jog čia nieko tokio, pravėdins ir viskas, bet reikia suprasti, kad jeigu sklinda kvapas, ten yra negerų medžiagų. Juk vaikas žaislą kartais deda į burną, nuolat liečia. Klientai yra pasakoję iš tiesų baisių istorijų, kada nusipirkę žaislą juo negali žaisti, nes jis skleidžia nemalonų kvapą”.

Žinomi prekės ženklai naudoja pačias kokybiškiausias medžiagas, yra nuolat tikrinami įvairių institucijų, turi tarptautinius sertifikatus. Verslininkės teigimu, jie tiesiog negali sau leisti gaminti blogų žaislų.

„Amžinieji” žaislai

Vaikams visada patinka animacinių filmukų herojai – tai viena pagrindinių taisyklių, norint sužavėsi mažylį. Mergaitės labiausiai nori Elsos ir Anos lėlių iš filmo „Ledo šalis” („Frozen”), berniukai – Žaibo Makvyno iš filmo „Ratai” („Cars”). “Vaikų žaislų mados labai priklauso nuo animacinių filmukų, bet trunka ilgai – net dešimtmečiais. Tarkime, minėto filmuko „Ratai” personažai žaislų pavidalu pasirodė jau prieš dešimt metų ir dabar yra dar tokie pat populiarūs”, – pasakojo O. Krasauskienė.

Dažniausiai animacinių filmų kūrėjai po kurio laiko išleidžia antrą mylimo filmuko dalį, tad natūraliai vėl išauga ir žaislų populiarumas.

Tačiau yra ir tokių žaislų, kurie bus populiarūs net ne kelis dešimtmečius, o amžinai. Vienareikšmiškai, tai – barbės. „Tikriausiai nėra nei vienos mergaitės, kuri neturėtų nors vienos originalios lėlės „Barbie”. Tai jau tapo savotiška vaikystės klasika”, – sakė žaislų parduotuvės „Tavo žaisliukas”, įsikūrusios „Ogmios Mieste” direktorė.

Amžinai populiarūs bus ir „Disney” personažai Peliukas Mikis ir Pelytė Minė. Taip pat superherojai Žmogus Voras, Vėžliukai Ninzės, Betmenas.

 

8 žmonėms patinka
Komentarai:

#ogmiosmiestas