MENIU
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Žinoti reikia kiekvienam tėveliui: kaip išsirinkti batus savo mažyliui

2017.07.21, Šeima


Savo mažyliams tėvai ieško pačių geriausių ir kokybiškiausių prekių: gražių rūbelių, kokybiško maisto bei patogių batukų. Specialistų nuomone, pastarasis pirkinys itin atsakingas, nes netinkami batai gali pakenkti taisyklingam kojyčių vystymuisi, o to pasekmės gali būti itin skaudžios.

„Ogmios mieste” įsikūrusios parduotuvės „Vaikų batai” direktorius Aleksandras Keiras sako, kad taupydami tėveliai linkę pirkti batukus didesnius keliais dydžiais, kad tiktų vaikučiui ir kitąmet. „Deja, kojytėms tai nėra labai gerai, nes mažyliui einant, kojos per dideliuose batuose slidinėja. Nepamirškime ir to, kad visi batukų išlenkimai pritaikyti būtent konkrečiam dydžiui. Geriausia, jei uždaras batukas yra centimetru, tai yra dviem dydžiais didesnis, nei vaiko kojytė — tada galėsite uždėti ir šiltą storą kojinę. Tokio pat dydžio — taip pat nelabai gerai, nes suspausta koja greičiau šąla”, – pasakojo specialistas.

Renkantis tinkamo dydžio batus geriausia naudoti „nykščio taisyklę“: jeigu nuo kojos nykščio iki batuko priekio lieka apie 1,5 cm – vaiko pėdai bus patogu, o kartu liks ir „rezervo” jai augti. Tokiu atveju, būtinai atkreipkite dėmesį į batų įdėklus – jie turi būti patogūs, kvėpuojantys ir neleidžiantys kojytei slidinėti. Įsitikinkite, kad avint batą, kojytė nėra suspausta. Paspauskite bato viršų ties kojų pirštais – pirštukai neturėtų liesti bato. Užkiškite savo pirštą už batuko užkulnio – jis turėtų tilpti. Taip išvengsite pūslių ant kulniukų.

Praktiškumas ir grožis

Prieš pirkdami batus, tėvai ilgai svarsto, iš kokios medžiagos jie turėtų būti pagaminti, kad net bjauriausią žiemą kojos išliktų sausos ir nesušaltų. Anot A. Keiro, gerai pagaminti batai ne tik apsaugos kojas, bet ir kur kas ilgiau neplyš ir nekeis išvaizdos. Lietuviškai žiemai rekomenduotina rinktis odą. Praktiškiausia yra lygi, versta, aliejais impregnuota oda arba nabukas.
Odiniai batai yra labai praktiški ir tikrai ilgai tarnaus Jūsų vaikučiui. Tiesa, dabartinės technologijos leidžia sukurti ir puikias sintetines medžiagas, kurios pasižymi geromis savybėmis: kvėpuoja, išstumia drėgmę, puikiai valosi.
Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į batų apsaugas. Visi vaikai, būdami lauke, labai mėgsta kažką paspardyti – kokį akmenį, pagalį ar tiesiog pažaisti futbolą. Tam vaikiškuose batuose yra naudojama speciali pirštų apsauga, kuri apima pirštus nuo viršaus iki apačios ir saugo juos nuo sužalojimų. Į ją, perkant batus, būtina atkreipti dėmesį.
Tam, kad mažylis noriai nešiotų batukus – į parduotuvę rinktis batelių keliaukite kartu su būsimu jų savininku. Taip lengviau išrinksite tinkamą dydį ir pradžiuginsite mažylį, nes juk taip svarbu, kad batai ne tik tiktų, bet ir patiktų.

Ką daryti plokščiapadžiams?

Parduotuvės „Vaikų batai” savininkas sako, kad pirmiausia reikia nedaryti skubotų sprendimų. „Pėda formuojasi ilgą laiką ir pulti spręsti, kad 3-4 metų vaikui jau yra plokščiapėdystė ir būtina kažkokia intervencija, nereikėtų”, – sakė A. Keinas.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad plokščiapėdžiam vaikui batukai būtų minkšti ir lankstūs, leistų ir taip mažai veikliai pėdai kuo daugiau pačiai judėti bei lankstytis. Pabandykite batą susukti ir sulenkti – jis turėtų būti lankstus. Vaikiškos avalynės padai turėtų būti lygūs – aukštesnė pakulnė gali pakenkti pėdų formavimuisi. Jei pėda jau pilnai nusileidusi, užkulniai turėtų būti tvirti, kad neleistų pėdutei krypti. Labai svarbu, kad pado įdėklas būtų suformuotas pagal vaiko pado skliauto deformacijas.

Primename, kad batukai turi atitikti šiuos reikalavimus:

– pagaminti iš natūralių arba sertifikuotų sintetinių medžiagų, kad kojytės kvėpuotų;

– tvirtu, paaukštintu užkulniu;

– būtini vidpadžiai;

– padas turi būti lankstus ir nekietas;

– pado storis — iki 1 centimetro;

– apvalus batų priekis, nes smailas priekis spaudžia pirštukus.

Like
Komentarai:

#ogmiosmiestas