EN RU
Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Akinių nuo saulės ABC: kaip suderinti stilių ir apsaugą

2017-06-06 , Stilius


Akiniai nuo saulės tikriausiai neatsiejami nuo kaitrios vasaros saulės, atostogų ar jaukios popietės lauke. Vieniems tai nepamainomas stiliaus akcentas, kitiems – būtina apsauga jautrioms akimis. Specialistų teigimu, lietuviai saulės akiniams skiria itin nedaug dėmesio, o tai – didžiulė klaida.

Pagrindinė klaida – vieni akiniai viskam

Anot „Ogmios mieste” įsikūrusios „Akinių išparduotuvės” atstovų, akinius nuo saulės reikia rinktis pagal grožį ir pagal tai kaip bei kur juos naudosite. Vieni akiniai tiks gurkšnojant kavą lauko kavinukėje, kiti važiuojant dviračiu. „Akiniai mūsų šalyje labai nuvertinti ir jų pasirinkimui skiriamas mažas dėmesys. Batų ir rankinių turime kiekvienam gyvenimo atvejui, o akinius renkamės kuo universalesnius ir kone amžinam nešiojimui”, – pasakojo specialistai.

Negana to, labai svarbu, kad su akiniais žmogus jaustųsi komfortiškai. Nebūtina rinktis universalių, tinkančių absoliučiai visoms situacijoms. Kartais verčiau paeksperimentuoti.

Kaip išsirinkti?

„Optikos pasaulio” parduotuvės vardinių prekių specialistės Eglės teigimu, renkantis saulės akinius reikėtų atsižvelgti į keletą aspektų. Pirmiausiai reikėtų žiūrėti, kad akiniai nuo saulės būtų patogūs. Jų dydis turėtų būti teisingas, atitikti veido formą ir odos tipą. Visas šias taisykles puikiai žino specializuotos akinių parduotuvės konsultantas, taigi klientui svarbu nebijoti klausti.

Kalbant apie odos tipą, jį taip pat reikėtų išsiaiškinti, mat nuo to priklauso ir akinių lęšių, ir net rėmelio spalva. Negana to, saulės akiniai nėra tik aksesuaras, bet ir puiki priemonė apsaugoti akis nuo UV, tad svarbu įsitikinti, kad reikalingos apsaugos akiniuose yra. „Nereikėtų tikėti, kad drabužių parduotuvėse ar kur kitur parduodami akiniai bus kokybiški ir apsaugos akis. Jie bus puikus aksesuaras, bet nuo UV tikėtina neapsaugos”, – sakė „Ogmios mieste” įsikūrusios parduotuvės „Optikos pasaulis” specialistė.

Pagrindinės taisyklės

Daugelis žmonių nežino kaip išsirinkti puikiai tinkančius akinius. Svarbiausia, kad jie veidą dengtų taisyklingai. „Pavyzdžiui, šiuo metu itin madingų oversized tipo akinių kojelės turi priglusti prie ausų ir nespausti. Tokie akiniais turi būti dideli, bet jie jokiu būdu negali kristi nuo veido”, – patarė specialistė Eglė.

Negana to, akiniai nuo saulės negali niekur spausti – nei už ausų, nei smilkinių, nei nosies. „Kartais tenka girdėti, kad žmonės tiki, jog akiniai išsitampys, prasinešios ir viskas bus gerai. Tai – netiesa”, – sakė ekspertė. Spaudžiantys akiniais yra pavojingi. Nuo jų gali pradėti skaudėti galvą.

Galima patikrinti pačiam

Kalbant apie tai, kaip pats klientas galėtų pasitikrinti, ar jo akiniai yra teisingo dydžio, tereikia žinoti keletą taisyklių. Anot „Optikos pasaulio” ekspertės, šiuo metu itin madingi dvigubos tarpnosies saulės akiniais: „Reikėtų atkreipti dėmesį kaip atrodo jų viršutinis tiltelis. Jeigu jis yra ženkliai aukščiau antakių, tai akiniai yra neteisingo dydžio. Taip pat akiniai neturėtų būti per arti veido. Jeigu išeina įkišti tik mažąjį pirštą tarp akinių tarpnosies – viskas gerai”.

Kai kurie akiniais nuo saulės turi vadinamąsias noseles. Tie, kurie jas turi yra šiek tiek geresni, mat noselėmis gali koreguoti akinių poziciją ant veido. Jeigu klientas nemėgsta noselių, tuomet jam reikėtų išsirinkti itin gerai tinkančius akinius.

Šio sezono mados

Šį sezoną labai madingi neįprastų formų ir spalvų akiniai nuo saulės. Kuo įdomesni – tuo geriau. Pasak specialistų, jau ilgą laiką karaliauja ryški katės akių forma. Ji tinka ir klasikos, ir ekstravagancijos mėgėjams.

Ypač populiarios ir keistos formos – rombo, pusiau ovalo. Šį sezoną vis dar labai populiarūs akiniai, kurie tilteliu jungia lęšį viršuje, o ne tarpnosėje kaip yra įprasta. Galima drąsiai teigti, kad neprašausite pasirinkę futuristinį akinių nuo saulės modelį.

 

Komentarai: