EN RU
Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Aktyvus laisvalaikis gamtoje: kaip apsirengti, kad būtų patogu?

2018-06-12 , Stilius


Šiltuoju sezonu vis dažniau susiruošiame ilgesnėms išvykoms į gamtą. Tokioms kelių dienų kelionėms geriausia neimti daug daiktų, tačiau kaip neprikrauti nereikalingų drabužių, jeigu nežinai, koks bus oras? Specialistų teigimu, aktyviam poilsiui gamtoje itin svarbu pasirūpinti tinkama ir kokybiška apranga, kuri tiks visiems gyvenimo atvejams.

 

Svarbiausia – viršutiniai drabužiai

Pasak Ogmios mieste” įsikūrusios parduotuvės Wellensteyn” vadovo Gvido Jarasiaus teigimu, didžiausią dėmesį reikėtų skirti aktyvaus laisvalaikio viršutiniams drabužiams. Būtent jie yra ilgaamžiškiausias ir reikalaujantis didžiausių investicijų pirkinys. Anot G. Jarasiaus, svarbiausia rinktis kokybę, o ne kiekybę. Šita taisyklė galioja daugeliui gyvenimo atvejų, ne išimtis ir drabužiai. Kokybiška apranga yra pagaminta iš patvaresnių medžiagų, jos prižiūrėjimas yra paprastesnis. Negana to, dažniausiai kokybiška viršutinė apranga tinka ir šiltam ir kiek vėsesniam orui, nes turi gerą pralaidumą. Tai itin svarbu norint gerą daiktą turėti ilgai”, pasakojo specialistas.

Specialistas nerekomenduoja išlaidauti ir marškinėliams ar galvos apdangalui, mat šie daiktai gali būti labai greitai pakeičiami kitais. Geriau daugiau pinigų investuoti kokybiškai striukei bei batams.

 

Kaip išsirinkti?

Renkantis aprangą aktyviam poilsiui gamtoje reikėtų atkreipti dėmesį į patogumą. Drabužiai negali varžyti judesių ar kelti diskomforto. Renkantis tokią aprangą itin svarbu pasimatuoti. Visuomet klientui matuojantis drabužį rekomenduoju pritūpti, padaryti kitų įvairių judesių. Taip labai lengvai išsiaiškinsite, ar drabužis iš tiesų yra patogus, nespaudžia ir neveržia”, sakė pašnekovas.

Ne mažiau svarbu įvertinti ir tai, kur su aktyviam poilsiui skirtais drabužiais vyksite. Ar jūsų laisvalaikio metu bus daug fizinės veiklos ar mažai, ar planuojate intensyviai sportuoti, laipioti, o gal eiti keliasdešimt kilometrų. Nuo to priklauso, kokių medžiagų aprangą rinktis. Tarkime, reikėtų atsižvelgti į tai, kad natūralios medžiagos, tokios kaip medvilnė žymiai greičiau nusidėvi ir išblunka. O štai, pavyzdžiui, nailonas itin gerai išgarina drėgmę. Specialisto nuomone, lietuviai be reikalo vis dar prisibijo sintetinių medžiagų, mat jos šiuo metu yra itin pažengusios ir savo savybėmis net lenkia natūralias.

Ieškant kokybiškos viršutinės aprangos svarbu įvertinti ir kišenes. Nors dažnas teigia, kad kišenių jam nereikia, vykstant į gamtą, jos iš tiesų labai praverčia.

 

Mitai

Kalbant apie klientų atsiliepimus, specialistas prisimena, kad yra tekę išgirsti klausimą dėl viršutinių drabužių patvarumo... laužui. Ne va itin plona neperpučiama striukė vos prisiartinus prie laužo pradegė ir tokios rinktis tikrai negalima. Tokia istorija viena iš mitų. Noriu priminti, kad visai nesvarbu, ar striukė yra perpučiama ar ne, didelei temperatūrai įtakos tai neturi. Laužo temperatūra yra labai aukšta, taigi priėjus arčiau ar prilietus jį drabužiu, bet kokia medžiaga bus pažeista. Nereikia tikėtis, kad striukė bus nedegi”, sakė G. Jarasius.

Panašių mitų yra ir su minėtais drabužiais, kurių sudėtis yra medvilnė. Pašnekovas yra girdėjęs, kad žmonėms buvo tekę nusivilti, kai tamsi medvilninė striukė nuo saulės bei kitų kritulių išbluko. Nenuostabu, kad taip atsitiko, mat šios medžiagos savybė yra būtent tokia.

Anot specialisto, svarbiausia įvertinti drabužių savybes ir labai atidžiai rinktis.

Komentarai: