EN RU
Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Alergiškiems vaikams puiki išeitis – ekologiški drabužiai

2017-04-11 , Šeima - Stilius


Dažniausiai tėvai savo vaikams nori paties geriausio. Kokybiško maisto, įdomaus laisvalaikio ir, žinoma, patogių bei ilgaamžiškų drabužių. Specialistų nuomone, vaikų rūbai turėtų būti pasiūti iš itin kokybiškų medžiagų, kad nealergizuotų jautrios mažylio odos. Dėl šios priežasties vis sparčiau populiarėja ekologiški drabužiai vaikams.

Apskritai, kad rūbai galėtų būti vadinami ekologiškais, juos reikia gaminti iš atitinkamų medžiagų. Jau keletą metų ekologiškais drabužiais mažyliams prekiaujančios parduotuvės „OXOX” vadovė Loreta Šatkuvienė sako, kad tai nėra labai paprasta. „Viskas turi būti natūralu – ir medžiagos, ir dažai. Drabužiai, kuriais prekiaujame yra pagaminti iš ekologiškos medvilnės turinčios tarptautinius sertifikatus Oeko-Tex ir GOTS (Global Organic Textile Standard). Savo rūbelius testuojame Tekstilės institute (pagal LST EN ISO standartus) nustatoma PH, ar nėra kenksmingų medžiagų, ar gaminys atitinka reikalavimus”, – pasakojo moteris.

Anot pašnekovės, ekologiški drabužiai privalo turėti reikiamus sertifikatus, nes kitu atveju jie gali būti nekokybiški. Šių rūbų siuvimo procesas yra toks pats kaip visų vaikiškų drabužių. Visiems jiems yra keliami griežtesni saugos reikalavimai.

Ekologiški drabužiai yra puiki išeitis nuo alergijos kenčiantiems vaikams. „Alergiškiems vaikučiams tinka rūbeliai pagaminti iš ekologiškos medvilnės, natūralaus pluošto. Jie nealergizuoja jautrios vaikų odelės, taip pat turi geresnes higienines savybes”, – kalbėjo L. Šatkuvienė.

Moteris sakė, kad visų vaikų oda yra žymiai jautresnė nei suaugusių. Dėl šios priežasties mažylių drabužių medžiaga turi būti švelni, maloni bei „sveika”. Tai supranta daugelis tėvelių, tiesa, dažniausiai jie jau būna susidūrę su skaudžiomis patirtimis, kuomet vaiko oda jau buvo sudirginta kitų drabužių.

Visuomenėje sklando mitas, kad ekologiški drabužiai yra labai negražūs ir brangūs. Ekologiškais rūbais prekiaujanti verslininkė teigė, kad drabužėlių grožis priklauso nuo dizaino ir dizainerio, kuris juos kuria.

„Čia panašiai kaip ir sveikas maistas. Jis gali būti skanus ir gražiai patiektas, taip ir drabužėlis gali būti sukurtas su idėja, įdomios konstrukcijos, gražaus modelio. Ekologiškų medžiagų drabužiai yra šiek tiek brangesni  dėl brangesnės žaliavos, tačiau natūralu, jog kokybiškas daiktas kainuoja šiek tiek brangiau. Tai sąlyginis skirtumas, nes prastesnės kokybės drabužis praranda savo „prekinę išvaizdą“ greičiau ir tenka greičiau įsigyti naujus”, – tikino „OXOX” vadovė.

Pašnekovė pasakojo, kad ekologiškų drabužių tikrai galima rasti ir gražių, ir spalvotų. „Mūsų dizaineriai didelį dėmesį skiria drabužių konstrukcijai, siekia kurti patogius ir judesių nevaržančius rūbus bei papuošti juos vaikų mylimais personažais. 2014 metų pabaigoje „OXOX” kolekcijose apsigyveno Vytauto V. Landsbergio vaikiškų knygelių herojus lapiukas Pūkis, o 2015 metų pradžioje bendrovė žengė žingsnį pirmyn – tapo pirmąja Pabaltijo šalyse tekstilės kompanija, įsigijusia teisę kolekcijas papuošti populiariais fimos „Bjaurusis aš” personažais pakalikais (Lietuvoje pagarsėjusiais „pimpačkiukų” vardu)”, – džiaugėsi L. Šatkuvienė.

Prekinio ženklo kūrėja sako, kad šiais laikais, kai drabužių pasiūla didžiulė ir garsiausi pasaulio prekiniai ženklai stengiasi pranokti vienas kitą sekdami naujausias mados tendencijas, kurdami kuo įspūdingesnes reklamines kampanijas, klientai tiesiog pasiilgsta natūralumo.

 

Komentarai: