EN RU
Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Apranga darbe: svarbiausi patarimai stilingoms moterims

2018-02-19 , Stilius


Visuomenėje plačiai paplitęs stereotipas, kad darbas biure lygu neįdomi ir itin oficiali apranga. Dažnai tokios taisyklės dirbančią moterį priverčia laužyti galvą kaip apsirengti stilingai, bet ir nepažeisti įmonėje galiojančių aprangos kodo taisyklių. Plačiau šia tema kalbamės su „Ogmios mieste” įsikūrusios parduotuvės „Style Stories” įkūrėja ir vadove Jovile Broniukaitiene.

Apranga biure iš karto diktuoja tam tikrą įvaizdį. Jūsų nuomone, didžiausi stereotipai, kuriuos girdėjote apie moterų aprangą darbe?

Tikriausiai populiariausias stereotipas – įsivaizdavimas, kad darbe reikia būti niekuo neišsiskiriančiam. Pilkas arba tamsiai mėlynas kostiumėlis, balti marškiniai, santūrus sijono ilgis. Žinoma, jei tai kokybiški drabužiai, derantys prie figūros tipo – tai, be abejo, gražu. Tačiau šiuo metu toks griežtas etiketas galioja tik politikams, teisininkams ir bankininkams, o visuose kituose sektoriuose aprangoje karaliauja laisvė. Mes gyvename individualybių amžiuje! Ir poreikis išreikšti save persikėlė ir darbinei aprangai.

Kitas stereotipas – viskas turi būti suderinta. Anaiptol. Šiuolaikinės mados požiūriu tai tiesiog neįdomu ir kuria įspūdį, kad žmogus per daug laiko praleidžia prie veidrodžio. Geriau neišbaigtumas, nei pernelyg didelės pastangos („overdressed”).

Kaip rekomenduotumėte stilingai moteriai rengtis einant į darbą?

Įsigyjant darbinę aprangą reikėtų atsižvelgti į kontekstą, t.y. koks aprangos kodas galioja jūsų profesijos žmogui. Kitas klausimas – kas tinka būtent jums? Taip pat patarčiau:

1. Nepamirškite suknelės.

Pats patogiausias dalykas moteriai, taip vadinamas „one piece” sprendimas – t.y. suknelė. Užsidėjai, priderinai aksesuarus ir eini! Tik darbinė suknelė neturėtų būti labai trumpa, persišviečianti ir pageidautina ne ant petnešėlių. Belieka susirasti savo tipo.

 

 

2. Derinkite tarpusavyje skirtingas kelnes ir švarkus arba liemenes.

Įsigykite kelias kelnes ir švarkus kuriuos galėsite lengvai keisti ir kurti vis naujus derinius. Vis dar madingi švarkai su apvadais.

Vasarą labai gražiai atrodo kelnių ir liemenės kostiumai. O kelnių ilgis, nebūtinai iki žemės. Šiemet labai madingos kelnės aukščiau kulniukų.

 

 

 

 

3. Vyriški marškiniai.

Na, nebūtinai juos reikia skolintis iš vaikino spintos :) Šią vasarą mada toliau eksperimentuoja su klasikiniais vyriškais dryžuotais marškiniais. Pagyvinti netikėtomis detalėmis jie pabrėš jūsų moteriškumą ir puikiai tiks į darbą.

 

O ką galvojate apie klasikinius kostiumėlius?

Klasikinis kostiumėlis – visada puiku, jei su juo jaučiatės savame kailyje ir jis tinka prie konteksto. Mūsų parduotuvės stilius – jaunatviškas, tad mes klasikinį kelnių kostiumą rekomenduojame nešioti ne tik su aukštakulniais, bet ir su sportiniais bateliais, vietoje klasikinių marškinių pasirenkant marškinėlius su žaismingais raštais. Mes balsuojame už klasikinius kostiumėlius, pagyvintus netikėtomis detalėmis. Kitoks nei įprasta kelnių ilgis, rankovių kirpimas, skeltuko ilgis suteiks klasikiniam kostiumui individualumo. Tikime, kad saikingas dekolte klasikinio kostiumėlio nugaroje visą derybų eigą gali pakreipti jums tinkama linkme!

 

 

Kokių spalvų nereikėtų bijoti?

Bijoti reikėtų tik jums netinkančių spalvų. Kalbant apie darbo aprangą, spalvų neturėtų būti per daug viename derinyje. Labiausiai, aišku, kritikuojama raudona spalva, nes ji yra labiausiai provokuojanti ir gali būti per daug agresyvi. Tačiau šiemet raudona spalva kaip niekad madinga, tad rekomenduočiau išbandyti.

 

 

 

 

Kokiais aksesuarais galima pagyvinti derinį?

Aksesuarai – nuostabu! Jei nedrąsu eksperimentuoti su drabužiais, eksperimentuokite su papuošalais. Pavyzdžiui, rekomenduojame santūrią darbo suknelę pagyvinti žirniais arba vyšnių žiedais iš naujos „Bill Skinner” kolekcijos. Garantuojame – neliksite nepastebėta.

 

 

Nuotraukos: Lakbi ir Bill Skinner

 

Komentarai: