EN RU
Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Augintinių aksesuarai – ne tik puošia, bet ir saugo?

2019-07-20 , Stilius


Nors ilgą laiką vieninteliais gyvūnų aksesuarais buvo laikomi dailūs įvairiaspalviai antkakliai ir pavadėliai, šiandien augintinius puošiame gerokai įvairiau. Pradedant akį traukiančiais rūbais ar petnešomis, o baigiant ant viršugalvio segamais kaspinėliais – aksesuarų asortimentas išties platus ir galintis patenkinti net išrankiausio šeimininko skonį. Apie tai, kaip savo augintinius puošia lietuviai ir kodėl aksesuaras dažnai yra ne tik grožio, bet ir šilumos ar saugumo elementas, kalbamės su Ogmios mieste įsikūrusios gyvūnų prekių parduotuvės „Pet24“ atstove Evelina Leškyte.

 

Papuošti augintiniai aplinkinių jau nebestebina

Pasak specialistės, augintinių puošyba įvairiais aksesuarais pamažu tampa norma ir nors dar visai neseniai traukdavo aplinkinių dėmesį bei keldavo nuostabą, šiandien yra visiškai įprastas ir kasdienis reiškinys. „Šiomis dienomis gatvėse galima pamatyti šunis pasipuošusius ne tik jau įprastais tapusiais antkakliais ar pavadžiais, bet ir ryškiaspalviais rūbeliais, kaspinais. Tai jau tampa norma ir kelia vis mažiau nusistebėjimų, tiesa, konservatyvesnio požiūrio gyvūnų augintojai vis dar kartais gūžčioja pečiais nesuprasdami, kam šunims reikalingi megztiniai, striukės ar batai“, – teigia E. Leškytė. Jos teigimu, keturkojų augintojai dažniausiai renkasi antkaklius ir pavadėlius. Taip pat, vis labiau populiarėja petnešos bei įvairūs dėklai skanėstams ar ekskrementų maišeliams. „Galime pasidžiaugti, kad savo asortimente turime, ko gero, vienus geriausių ir populiariausių prekės ženklų, tokių kaip „Flexi“ ir „EzyDog“, kurie augintinių šeimininkams garantuoja nepriekaištingą produktų kokybę ir ilgaamžiškumą“, – tikina specialistė.

Kalbėdama apie naujausias gyvūnų aksesuarų tendencijas, į kurias svarbu atkreipti dėmesį šiais metais, pašnekovė pažymi džinso audinio ir stilistikos atėjimą ir į gyvūnų mados pasaulį. „Šį pavasarį „Pet24“ parduotuvių lentynos pasipildė nauja „EzyDog“ Denim antkaklių, petnešų bei pavadžių kolekcija, kuri tikrai sužavės visus džinso mylėtojus. Nors šio prekės ženklo produktai visuomet pasižymėjo ypač stilinga išvaizda, naujoji kolekcija yra tarsi gaivaus oro gūsis. Juk nors džinsas visame pasaulyje yra madingas jau daugelį metų, tarp augintiniams skirtų produktų populiarėja tik dabar“, – pasakoja E. Leškytė.

 

Aksesuarai ne tik puošia, bet ir saugo

Specialistė pažymi, jog svarbu suprasti, kad gyvūnams skirtos aprangos detalės nėra vien tik aksesuarai. Pavyzdžiui, gyvūnams pritaikyti drabužiai atlieka ir jų apsaugos nuo nepalankių aplinkos sąlygų funkciją. „Šunys, laikomi butuose ar namuose ir lauke praleidžiantys mažiau nei 3-4 valandas per dieną, nespėja prisitaikyti prie temperatūros pokyčių. Taigi, esant šaltiems ir darganotiems orams, jiems šalta lygiai taip pat kaip ir mums“, – pasakoja specialistė.

Pasak jos, gyvūnams skirti drabužiai yra gana populiari prekė mažų veislių šunis auginančiųjų tarpe. „Dažniausiai jų ieško jorkšyro terjerų, čihuahua, toiterjierų, kinų kuoduotųjų šeimininkai. Šių veislių šunys yra smulkių kaulų, turi mažą raumenų masę, todėl ir šalčiui yra mažiau atsparūs. Tačiau svarbu paminėti, jog esant itin šaltam orui rekomenduojama rengti ir didesnių veislių šunis, kurie neturi pavilnės sluoksnio ar yra trumpo plauko“, – tikina E. Leškytė. Jos teigimu, šie drabužiai dažniausiai įsigyjami artėjant žiemos sezonui, tačiau permainingas lietuviškas oras neretai priverčia augintinių šeimininkus jų dairytis ir pavasarį tam, kad pavyktų apsaugoti augintinį nuo drėgmės, purvo, dulkių ar atšiauraus vėjo.

Kalbant apie augintinius ne tik puošiančius, bet ir jiems įvairiose situacijose gelbstinčius aksesuarus, svarbu paminėti antkaklius, su ant jų esančiuose pakabučiuose išgraviruotais gyvūno savininko kontaktiniais duomenimis. E. Leškytės teigimu, vis daugiau šeimininkų supranta, jog pabėgus ar paklydus gyvūnui, toks pakabukas gali padėti greičiau jį surasti ir susigrąžinti namo, tad stengiasi šia galimybę pasinaudoti ir specialiu augintinio antkakliu pasirūpinti iš anksto.

 

Komentarai: