EN RU
Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

D. Vapsvienė: tai, ką darau dabar, yra mano svajonių darbas

2017-02-02 , Stilius


Perspektyvi dizainerė, veikli moteris ir aktyvi mama – taip pristatyti būtų galima prekinius ženklus „Modi du” ir „Diana Vapsve” valdančią ir kuriančią Dianą Vapsvienę. „Sportas suformavo mano užsispyrusį charakterį, padarė mane kovotoja”, – sako 10 metų profesionaliai dziudo imtynėmis užsiėmusi D. Vapsvienė. Tiesa, šis gyvenimo periodas jau seniai pasibaigęs. Dabar kūrybos varomoji jėga – mada. Apie tai kalbamės su pačia dizainerė. 

Dabar esate viena įtakingiausių Lietuvos mados dizainerių. Sunku patikėti, kad prieš tai buvote sportininkė. Kada įvyko lemiamas lūžis ir posūkis iš sporto į mados pasaulį?

Nesakyčiau, kad posūkis į madą buvo staigus. Realiai karjerą nusprendžiau pakeisti po vaiko gimimo. Tarp sporto ir mados mano pomėgiai keitėsi daug kartų, taigi negalėčiau pasakyti, kad po sporto iš karto atėjo mada. Profesionaliai nesportavau jau 15 metų ir tik tada susidomėjau mada, pradėjau kurti.

Kokių sportinių laurų esate nuskynusi?

Mano sportinis gyvenimas dabar tikrai praeityje, nors ir 10 metų buvau profesionali dziudo imtynininkė. Buvau daugkartinė Lietuvos čempionė, pasaulyje užėmiau 3 vietą, esu parsivežusi ne vieną aukso medalį ir iš tarptautinių čempionatų. Keliavau po visą Europą ir į sportą žiūrėjau labai rimtai.

O dabar Jums vis dar įdomi ši sporto šaka?

Dziudo naujienų neseku. Tai jau praėjęs mano gyvenimo etapas. Tikrai nesigailiu, nes profesionalus sportas man davė labai daug. Sportas suformavo mano užsispyrusį charakterį, padarė mane kovotoja. Jeigu ne imtynės, tikrai dabar nebūčiau tokia užsispyrus ir taip tiksliai bei griežtai nesiekčiau savo tikslų.

                         

Gal po dukros gimimo pasigedote stilingų drabužių, skirtų mamoms ir dukroms?

Tikrai yra dalis tiesos. Mano pirmoji idėja buvo kurti ir mamai, ir vaikui panašius tarpusavyje derančius drabužius. Netgi turėjau idėją kurti vienodus drabužius, tarkime, vienodas sukneles ir dukroms, ir mamoms. Bet tai buvo labai trumpas etapas mano kūryboje. Paskui pradėjau kurti kolekcijas atskirai vaikams ir moterims.

Kodėl priėmėte tokį sprendimą?

Sudėtinga buvo išvystyti madą, įdomesnius drabužius. Su patirtimi norėjau kurti sudėtingesnius drabužius, ne tik minimalizmą. O vaikams pasiūti labai įmantrų ir madingą drabužį, tokį patį kaip mamai, yra tiesiog neįmanoma. Negana to, tokiu atveju mamos ir dukros suknelė kainuotų tiek pat. O tokiais rūbais tikrai niekas nesidomės ir niekas jų nepirks. Dėl šių priežasčių priėmiau sprendimą drabužių kolekcijas atskirti. Aukštos mados vaikams nelabai reikia, nes vaikai greitai auga, jiems reikia patogių minimalistinių drabužių.

Nė akimirkos nesigailėjote, kad atėjote į mados pasaulį?

Be mados neįsivaizduoju savo gyvenimo. Tai yra mano svajonių darbas. Esu savam pasauly ir tai, ką dabar darau, yra mano mylimiausias užsiėmimas. Tai mano gyvenimo būdas, mano kasdienybė, mano darbo dienos ir savaitgaliai. Mada tikrai man ne darbas ir ne verslas, tai kur kas daugiau. Kiekvieną dieną tobulėju kaip moteris, dizainerė ir mama.

Kaip keitėsi Jūsų mados ženklas nuo jo įkūrimo? 

Aš labai džiaugiuosi, kad kiekviena kolekcija yra ryškus tobulėjimas. Prisimenu savo pačią pirmą kolekciją, su kuria aš atidariau pirmąją parduotuvę, ir pasižiūriu į tai, ką aš kuriu šiandieną – skirtumas yra didžiulis. Nepasikuklinsiu ir pasakysiu – aš didžiuojuosi savo darbais, bet tikrai nesigailiu dėl savo pirmųjų darbų, nes kiekviena kolekcija veda mane į priekį.

Kokie Jūsų ateities planai?

Iš tikrųjų planai pakankamai dideli. Kuo daugiau pasieki, tuo daugiau nori dar pasiekti. Kalbant apie pačią mano pradžią, tai ši veikla turėjo būti tik amatas. Aš didelių planų neturėjau, bet labai organiškai viskas išsivystė į rimtą prekinį ženklą, kurio tiesiog negali nevystyti toliau. Dabar, kai jau esu užaugusi kaip kūrėja ir mūsų gamybos mastai yra prasiplėtę, norime eiti toliau už Lietuvos ribų. Esu įsitikinusi, kad jeigu eisime į užsienį, eisime rimtai. Po truputį, man asmeniškai – neįdomu. Po vieną, po kitą daiktą į užsienį judėti neverta. Jeigu eisime, tai tik su savo vardu. Tai tikrai nepaprasta, reikia didelio įdirbio. Tai bus ne šiandien ir ne rytoj.

Taip pat Lietuvoje laukia tikrai dar ne viena kolekcija. Tris metus pristačiau viešai savo kolekcijas. Šiais metais darau pertrauką, bet reikia turėti omenyje, kad tai tik pertrauka ir aš dar tikrai grįšiu su savo kūriniais ant podiumo.

Komentarai: