EN RU
Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Galvos skausmas tėvams – kaip pavasarį aprengti mažylį?

2019-07-20 , Stilius


Atėjęs pavasaris drauge su ilgesnėmis ir saulėtomis dienomis atneša ir permainingus orus, kasryt užduodančius klausimą, kaip tinkamai apsirengti. Sudėtingiausias jis – mažylių tėvams, kuriems svarbu, kad vaikui nebūtų nei per šalta, nei per karšta, jo nesulytų lietus ir neperpūstų vėjas. Peržvelgus Ogmios mieste įsikūrusių vaikų prekių parduotuvių, tokių kaip „Bimbo Italija“ ir „OXOX“, lentynas atrodo, jog laimi praktiški ir funkcionalūs drabužiai, netrukdantys atrasti pasaulį. Taigi kaip mažylius rengti atėjus pavasariui ir kaip apdairiai atnaujinti jų garderobą?

 

Drabužiai turi būti ne tik šilti, bet ir funkcionalūs

Permainingu ar šaltesniu oru visuomet geriausia vaiką rengti sluoksniais, „svogūno“ principu. Taip tarp kelių rūbų sluoksnių susidaro oro tarpai, užtikrinantys puikią izoliaciją, o vaiką nurengti ar aprengti šilčiau tampa itin paprasta. Taip pat, derėtų rinktis funkcionalius drabužius, kurie ne tik šildytų, bet ir apsaugotų nuo vėjo ar užklupusio lietaus. Pavyzdžiui, ploną striukę ar džemperį su gobtuvu, kad staiga atvėsus ir pasikeitus oro sąlygoms būtų kuo apsaugoti galvą. Svarbu nepamiršti ir plonos viengubos kepuraitės, kuri pasitarnaus ne tik kaip stilingas aksesuaras, bet ir apsaugos ausis nuo pavasarinio vėjo, saulės.

Be abejo, renkantis drabužius derėtų atkreipti dėmesį ir į jų sudėtį. Mažuosius rengti siūloma natūraliais medvilniniais drabužiais, nes jie geriausiai sugeria prakaitą ir yra pralaidūs orui, nedirgina vaiko odos. Na o viršutiniam drabužių sluoksniui pasirinkti striukę ar kelnes iš neperpučiamos, tačiau kvėpuojančios medžiagos. Svarbu, kad vaikui būtų patogu ir drabužiai nevaržytų jo judesių bėgiojant, žaidžiant lauke.

 

Nebijokite dėmių

Pavasaris ir geresnis oras vaikus išgena į lauką, o ten – daug balų, purvo ir nešvarios gyvūnų pėdutės. Daugelis tėvų stengiasi vaikus drausminti ir liepia laikytis atokiai nuo nešvarumų, saugoti savo batus ir drabužius. Specialistai ragina to nedaryti – vaikas turi jaustis patogiai ir galėti laisvai tyrinėti aplinką. Geriau rinktis drabužius, kuriuos būtų galima lengvai išvalyti jiems išsitepus ar neinvestuoti į specialiai laukui skirtų drabužių įsigijimą. Juk šiuo atveju galima panaudoti brolio, sesės ar draugo jau išaugtus ir nebenaudojamus drabužius.

Apranga neabejotinai priklauso ir nuo paties vaiko pomėgių bei įpročių – ar jis mėgsta aktyvų laisvalaikį, ar verčiau laiką leidžia smėlio dėžėje, ar jam norisi viską pačiupinėti ir išbandyti savomis rankomis, ar laikosi atokiai nuo dar nepažįstamų dalykų. Visi vaikai yra smalsūs, ypatingi, žaismingi, kūrybingi, tad svarbu, kad jų nuotykiams ir eksperimentams apranga netrukdytų, ji turi būti patogi, laisva, ne per maža ir ne per didelė, kad atitiktų vaiko amžių ir poreikius. Teikiamas prioritetas vaikų komfortui, sveikatai ir judėjimo laisvei, tačiau lygiai taip pat svarbus yra vaikų kūrybingumas, jų saviraiška ir skirtingos jų asmenybės.

 

Mažųjų stileivų poreikiai

Svarbu sugriauti mitą ir pažymėti, jog mažųjų noras atrodyti stilingai nebūtinai turi brangiai atsieiti tėvų piniginei. Pasitelkus fantaziją galima ir išpildyti visus vaikų pageidavimus, ir aprengti juos stilingai neišleidžiant didelių sumų. Juk taupant visuomet galima nusipirkti vieną madingą sezono daiktą ir jį derinti prie jau turimų. Geriau rinktis brangesnius, bet kokybiškus drabužius, kurių po pirmų kelių skalbimų nereikėtų išmesti ir šie tarnautų ne vieną sezoną, o vaikui juos išaugus būtų perduodami kitiems.

Kalbant apie drabužių koloritą, šiltuoju sezonu reikėtų išnaudoti progą rinktis šviesias ir ryškias drabužių spalvas, nuskaidrinsiančias vaikų dienas ir pakelsiančias jų nuotaiką. Šiuo metu madingi universalūs drabužiai, tinkami ir berniukui, ir mergaitei, išsiskiriantys spalvomis, raštais ir laisvais modeliais, kurie netrukdo vaikams tyrinėti pasaulio.

 

Komentarai: