EN RU
Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Kaip išsirinkti batus vaikui: svarbiausi patarimai tėveliams

2018-05-14 , Stilius - Šeima


Šį pavasarį orai stebėtinai puikūs – mus lepina šiluma ir saule. Tai atsispindi ne tik mūsų veiduose, bet ir aprangoje. Tiesa, tokie orai vis dėlto neramina dažną tėvelį. Kaip aprengti savo vaiką, kad jam nebūtų karšta ar šalta? Specialistų teigimu, vienas svarbiausių sezono pirkinių, skirtų atžaloms, turėtų būti kokybiški batai. Šį kartą apie tai plačiau kalbamės su specialistais.

Visa tiesa apie sportinius batelius
Anot „Ogmios mieste” įsikūrusios parduotuvės „LT vaikas” projektų vadovės Augustinos Ryliškytės, vieni populiariausių batukų vaikams šiltuoju sezonu yra sportiniai. Tiesa, pasak specialistės, sportinė avalynė yra puiki, jei tik batai turi tvirtą užkulnį ir palaiko pėdos kvėpavimą. Visi mitai apie prakaitą iš esmės turi tiesos. Būtent dėl to idealu, jei sportiniai batukai yra su odiniu vidpadžiu. 
„Vaikų kojos batuose prakaituoja ne nemažiau, nei suaugusiųjų. Medžiaginiai ar dirbtinės odos batai drėgmę sugeria ypač greitai, todėl juos reiktų dažniau vėdinti. Mano nuomone, pirmenybę reiktų teikti natūralių medžiagų avalynei. Daug metų dirbame su ortopedinius reikalavimus atitinkančia odine avalyne ir galime teigti, kad vis dėlto odiniai batai su tvirtu užkulniu yra patogumo ir praktiškumo klasika”, – pasakojo A. Ryliškytė

Puikus pasirinkimas – žemas aulas
Pasak specialistės, vaikams rekomenduojama pirkti kokybiškus žemo aulo batus, kuriuos jie galės nešioti ir pavasarį, ir vasarą, ir net rudenį. „Dažniausiai batai vaikams yra perkami ne vienam sezonui. Šiuolaikinės vasaros mus lepina ne tik saulės spinduliais, bet ir lietumi, tad ir vasarą ir pavasarį dažnai reikia ne tik basučių, bet ir batukų. Taip pat tokie batai tikrai pravers ir rudenį. Taigi patarčiau geriau įsigyti vienus kokybiškus batukus nei kiekvieną mėnesį bėgti pirkti kitų”, – kalbėjo parduotuvės „LT vaikas” atstovė.
Geriausia, kad tokia avalynė būtų daugiau pralaidi drėgmei, ne mažiau svarbu ir natūralios kokybiškos medžiagos. Puikus pasirinkimas būtų odiniai batukai arba bent batukai su odiniu vidpadžiu.
Vieni populiariausių jau kelis sezonus išlieka žemakulniai blizgūs arba blizgučiais padengti batai. Negana to, šiuo metu labai populiarūs geltonos spalvos batai vaikams ir, žinoma, rožiniai –  mergaitėms bei mėlyni – berniukams.

Kaip išsirinkti?
Kalbant apie patogumą, prieš perkant tėveliams vertėtų prisiminti, kad vaiko kojytė dar vystosi, tad batukų išauga turėtų būti maždaug 1 cm. Tiesa, A. Ryliškytė sako, kad persistengti irgi nereikėtų: „Nors tikrai nesinori pirkti batų keliems mėnesiams, svarbu žinoti, kad itin mažam vaikui vaikščioti su per dideliais batais gali būti pavojinga. Tarkime, vaikams iki 3 metų yra sunku vaikščioti su didesniais batais, gali išsivystyti pėdos problemos. Svarbu rasti optimalų dydį, kad bate liktų šiek tiek vietos, bet pėda ir „neplaukiotų”.

Anot specialistės, geriausia batus vaikui pirkti po pietų arba vakare, nes kojos linkusios patinti į vakarą, taigi taip geriau įvertinsite kojos dydį. Taip pat svarbu pamatuoti abu poros batukus, mat dažno žmogaus pėdos yra skirtingų dydžių.

Komentarai: