EN RU
Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Kaip išsirinkti žieminius batus: pagrindinės klaidos ir taisyklės

2017-12-21 , Stilius


Permainingi Lietuvos orai dažnai priverčia pasukti galvą renkantis tinkamą avalynę. Kaip išsirinkti kokybiškus batus keliems sezonams? Kodėl būtina juos tinkamai prižiūrėti? Galų gale, kodėl avalynę būtina rinktis atsižvelgiant ne tik į grožį? Apie visą tai plačiau kalbamės su specialiste.

Pagrindinės klaidos

„Outlet Park” neseniai duris atvėrusios „Geox” parduotuvės atstovė, UAB „Armitana” Pardavimų ir rinkodaros vadovė Baltijos šalims Živilė Baltulionytė teigia, kad renkantis žieminę avalynę svarbiausia atkreipti dėmesį į kokybę, mat bene didžiausia klientų daroma klaida – aplaidumas.

„Šaltuoju sezonu rekomenduojama rinktis avalynę, kurios ir išorė, ir vidus būtų pagaminti iš natūralių medžiagų. Tokia avalynė kvėpuoja bei praleidžia orą. Žiemą, tai yra itin svarbu”, – teigė specialistė.

Nemažiau svarbus akcentas yra ir avalynės padas. Jis turėtų būti storesnis bei apsaugotas specialiais protektoriais, kurie gerina sukibimą su paviršiumi, padeda nepaslysti.  Žiemos sezonui nerekomenduojama rinktis avalynę odiniu padu.

Specialios medžiagos – puikus pasirinkimas

Anot specialistės, šaltuoju sezonu aktyvų gyvenimo būdą gyvenantiems bei daug laiko lauke būnantiems žmonėms verta rinktis batus, pagamintus iš specialios Goretex medžiagos. Tai drėgmės bei vėjo nepraleidžianti, kvėpuojanti membraninė medžiaga.

Unikali membrana sudaryta iš daugybės mikroporų, kurių viename kvadratiniame centimetre yra daugiau nei milijardas. Šios poros yra maždaug 20 000 kartų mažesnės negu vandens lašas, bet 700 kartų didesnės negu drėgmės garų molekulė. „Šios ypatingos sandaros dėka vandens lašeliai neprasiskverbia per Goretex membraną, o drėgmė (prakaitas) lengvai išgarinami. Šio proceso rezultatas – neperšlampanti, nepraleidžianti vėjo ir „kvėpuojanti” membrana”, – pasakojo Ž. Baltulionytė.

Taigi šios medžiagos batai taip pat itin kokybiškas ir ilgaamžiškas pasirinkimas.

Avalynės priežiūra užtikrina jų ilgaamžiškumą

Specialistės teigimu, avalynę būtina prižiūrėti. Nuo priežiūros priklauso avalynės išvaizda bei ilgaamžiškumas.

„Batus būtina valyti, maitinti bei apsaugoti. Svarbu specialiomis priežiūros priemonėmis nuo avalynės nuvalyti nešvarumus bei purvo žymes. Maitinimui žiemos sezonu rekomenduojama naudoti riebesnius kremus. Avalynei skirti kremai pamaitina odą, atnaujina spalvą bei suteikia  blizgesį. Impregnavimui skirtos priemonės apsaugo avalynė nuo nuo drėgmės, sniego bei purvo poveikio”, – kalbėjo „Outlet Park” neseniai duris atvėrusios „Geox” parduotuvės atstovė.

Anot pašnekovės, svarbiausia nepamiršti bent minimaliai rūpintis savo avalyne.

 

Komentarai: