Tikriausiai ne viena mama šypteli žurnaluose pamačiusi madingai apsirengusių vaikų nuotraukas. Tiesa, dažniausiai tokių stilingų drabužių kainos priverčia aiktelėti. Ar tikrai verta vaikui pirkti brangų, bet madingą rūbą? Kaip savo mažylį rengti stilingai neišleidžiant krūvos pinigų? Galų gale, kokiems drabužiams verta netaupyti?
Iš tiesų reikėtų suprasti, kad ilgaamžiškų drabužių už labai mažą kainą įsigyti tiesiog neįmanoma. Vaikų drabužių parduotuvės „Bimbo” marketingo vadovė Reda Vagnoriūtė sako, kad tokio stebuklo nei suaugusiųjų, nei vaikų prekių sektoriuje nėra. „Jeigu pirkėjas nori, kad labai dažnai dėvimas drabužis tarnautų ilgai, pavyzdžiui, džinsai, striukė, vis tik reikia įvertinti kokybės ir kainos santykį. Vis tik jeigu rūbas labai pigus, tikėtina, kad jis tarnaus tiek kiek jis vaikui ir skirtas – sakykime apie metus”, – pasakojo specialistė.
Paprastai, vaikai auga nuosekliai. Tai reiškia, kad vaikas išauga vieną drabužio dydį kiekvienais metais. Jeigu drabužis labai pigus, jis gali neatlaikyti net metų.
Kitas niuansas, drabužių medžiagos. „Tėvai tikrai neturėtų bijoti pirkti sintetinių drabužių. Ypač italų madoje sintetika yra išdirbta labai kokybiškai. Jau dešimt metų prekiaujame itališkais drabužėliais, kurių didžioji dalis yra pagaminti iš sintetinės medžiagos. Pirma, tai labai geras pakaitalas natūraliai medžiagai, kuri kiekvienais metais brangsta. Antra, sintetinė medžiaga šiuo metu yra pagaminta labai profesionaliai, ji nedirgina kūno ir yra pačios aukščiausios kokybės. Negana to, sintetinis audinys žymiai ilgiau tarnauja”, – sakė R. Vagnoriūtė.
Deja, lietuviai vis dar labai bijo sintetikos ir mieliau ieško natūralios medvilnės, vilnos ar kitų natūralių pluoštų drabužių. Anot specialistės, tikrai labai geri minėtų medžiagų drabužiai bus labai brangūs: „Pigūs dažniausiai tarnauja itin trumpą laiką. Mano nuomone, lietuviai bijo sintetikos, nes tai vyresniems žmonėms jau įaugę į kraują. Dar sovietiniais laikais prieš maždaug dvidešimt metų visuomet buvo akcentuojami natūralūs audiniai. Jaunesni tėvai tokios nuomonės nebeturi ir noriai renkasi labiau ilgaamžiškus sintetinius rūbus savo vaikams”.
Tėvams, nenorintiems išlaidauti vaiko drabužiams, rekomenduojama turėti kelis aprangos komplektėlius. „Galima labai trumpai pasakyti – tereikia to, ką vaikui sudedame važiuodami į kelionę. Šie drabužiai yra patys būtiniausi. Dažniausiai tai džinsai, palaidinės ilgomis rankovėmis, kepurė, striukė, laisvalaikio stiliaus kelnės ir laisvalaikio stiliaus džemperis su kapišonu”, - kalbėjo moteris. Pastarieji laisvalaikio drabužiai labai madingi ir reikalingi, nes gali būti derinami ir prie oficialios aprangos, ir prie neįpareigojančios.
Daugiau pinigų reikia skirti tiems drabužiams, kuriuos vaikai nešioja pastoviai. Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, ką labiausiai mėgsta dėvėti vaikas. Pavyzdžiui, kai kurios mergaitės nemėgsta nešioti kelnių ir mieliau renkasi sijonuką ar suknelę. Natūralu, kad tokiu atveju geriau turėti kažkokį universalesnį sijonuką, kurį galima derinti prie visko. „Patarčiau daugiau investuoti į džinsus, užsagstomą ar užtraukiamą megztinį ir striukę. Striukę vertėtų tikrai turėti gerą, nes Lietuvoje net šešis mėnesius trunka šaltasis periodas”, – patarė R. Vagnoriūtė.
Taupyti galima tiems drabužiams, kuriuos vaikas nešioja retai. Dažnai tėveliai per daug išlaidauja šventiniams drabužiams, nors juos vaikas užsideda vos vieną kartą ir jie ilgam nugula į spintą. Neverta išlaidauti ir aksesuarams, marškinėliams ar megztukams su paveiksliukais. Tokie pirkiniai dažniausiai būna vaiko užgaida, kurią tikrai ne visada vertėtų išpildyti.
Vaikų mada nėra tokia jautri kaip suaugusiųjų. Anot pašnekovės, ji kinta lėčiau ir ne taip žymiai: „Šiuo metu labai madingos pastelinės spalvos. Berniukams šį sezoną akcentuojamas vyriškumas – švarkeliai, marškiniai, kelnės. Taip pat labai madingi šiek tiek platėjančių pečių odiniai švarkeliai. Jų būna pačių įvairiausių spalvų, ne tik juodi, kaip mes esame įpratę”.
Jeigu tėvai nori labai stilingai rengti savo vaiką, bet nenori kiekvieną sezoną radikaliai keisti garderobą, reikėtų atsižvelgti į kai kuriuos specialistės patarimus.
„Manau supažindinti vaikus su mada yra geras dalykas. Vaikai kopijuoja tėvus ir nori būti panašūs į juos. Tarkime, jeigu mama nusiperka kažką labai madingo, galima panašų drabužėlį surasti ir dukrytei. Būdama mama galiu pasakyti, kad geriau jau nusipirkti vieną madingą sezono daiktą ir jį derinti jau prie turimų”, – sakė R. Vagnoriūtė.
Like 6
Buvęs įrašas
Viskas, ką reikia žinoti apie paukštieną
Kitas įrašas
Gaminame su vaikais: patarimai, kaip paruošti desertus