EN RU
Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Naujausios gėlių mados: dėl jų socialiniuose tinkluose einama iš proto

2018-04-15 , Stilius


Socialiniuose tinkluose sparčiai populiarėja ypatinga dovana – mieganti rožė. Kas tai, kuo ypatinga ši dovana bei kodėl dėl jos po truputį iš proto kraustosi visas pasaulis aiškinomės kartu su „Ogmios mieste” įsikūrusios „Studijos orchidėja” įkūrėja ir vadove Skaiste Pranaite.

Kas yra mieganti rožė?

Pašnekovė juokauja, kad ši naujovė idealiai tinka užimtiems ir intensyviai gyvenantiems žmonėms, mat jai nereikia jokios priežiūros. Mieganti rožė – tai tikra rožė, išauginta natūraliu būdu, nuskinta bei tarsi užkonservuota, naudojant augalų stabilizavimo technologiją.

„Pastarąja technologija užtikrinamas rožės ilgaamžiškumas, taigi išlaikomas žiedlapių plastiškumas. Proceso metu gėlei taip pat suteikiama pageidaujama spalva. Miegantys augalai nereikalauja priežiūros, jiems nereikia šviesos ir vandens”, – pasakojo „Studijos orchidėja” įkūrėja.

Anot pašnekovės, mieganti rožė šiuo metu yra viena populiariausių dovanų. „Mano nuomone, tokį idėjos pasisekimą lėmė neeilinė gėlės išvaizda. Ją yra labai sunku atskirti nuo ką tik nuskintos rožės. Negana to, stebina ir ilgaamžiškumas. Ar nenorėtumėte namie turėti tikrų rožių puokštės, kuri nevystų ir nekeistų savo išvaizdos ir jų nereikėtų prižiūrėti bei laistyti?” – mintimis dalijosi specialistė.

Stabilizuoti augalai – puiki išeitis uždaroms erdvėms

Šis ilgaamžiškumą garantuojantis metodas šiuo metu plačiai naudojamas pačioms įvairiausioms dekoracijoms. Stabilizuoti augalai tinka stalo kompozicijoms, ima populiarėti ir nuotakų puokštės iš tokių augalų, paveikslai, kuriuos galima rinktis ir į namus, ir į biurus, ir viešbučius ar kitas viešas erdves.

Stabilizuotos būna ne tik rožės – įsigyti galima pačių įvairiausių ilgaamžiškų augalų ir iš jų kurti ilgalaikes kompozicijas. „Šiuo metu sparčiai populiarėja samanų paveikslai, kurie vėlgi atrodo labai natūraliai, kaip ką tik iš miško. Dabar yra populiaru viskas, kas nereikalauja priežiūros ir atrodo natūraliai”, – kalbėjo S. Pranaitė.

Kadangi specialia technologija apdirbtiems augalams nereikia šviesos bei priežiūros, juos galima statyti tose vietose, kur paprastai neaugtų gyvi augalai. Pašnekovė tikina, kad tai puikus pasirinkimas erdvėms, kurios neturi langų. Pavyzdžiui, dažnas nori pagyvinti vonios kambarį, bet retas, kuris turi ten langą, tad stabilizuoti augalai puiki išeitis.

Kitos stebinančios naujovės

Augalų stabilizacija, toli gražu nėra vienintelė šiuo metu smarkiai išpopuliarėjusi naujovė. S. Pranaitė pastebi, kad floristai vis dažniau bando eksperimentuoti.

„Pastebime, kad vis dažniau atsisakoma skintų gėlių. Vietoj jų žmonės renkasi įdomesnes puokštes bei oro augalus, kurie auga be žemių, tad iš jų galima kurti originalias kompozicijas. Oro augalai savo principu šiek tiek panašūs į stabilizuotus augalus, taigi jų funkcija taip pat yra panaši”, – pasakojo „Studijos orchidėjos” įkūrėja ir vadovė.

Specialistė pataria atsižvelgti į asmens, kuriam dovanojate gėles, gyvenimo būdą. Nors skintos bei paprastos vazoninės gėlės ir laikomos klasika, kartais geriau dovanoti ilgaamžiškas gėles, kurios nereikalaus jokios priežiūros, o ir atrodys puikiai.

Komentarai: