EN RU
Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Patarimai keliautojams: kokį lagaminą geriausia įsigyti

2018-08-22 , Stilius


Ne paslaptis, kad vasara – tikras atostogų ir kelionių metas. Belieka tik iš spintos traukti lagaminą! Na, o jeigu jo neturite ar jau spėjote sulaužyti, dalijamės specialistų patarimais, kaip ir kokį lagaminą geriausia įsigyti.

Anot „Ogmios mieste” įsikūrusios parduotuvės „Easy Travel” specialisto Edgar Cedik, kiekvienam keliautojui pravartu turėti ir mažą, rankinio bagažo dydį atitinkantį lagaminą, ir kiek didesnį bei talpesnį.

Negana to, prieš renkantis lagaminą būtina atsakyti sau į klausimą, ar dažnai keliaujate. Nuo to priklauso ir lagamino dydis, ir medžiaga, ir, žinoma, kaina.

Rankinis bagažas

Kalbant apie rankinį bagažą, pasak profesionalų, geriausia rinktis kuo lengvesnį, kad galėtumėte oro linijų taikomus rankinio bagažo svorio limitus išnaudoti savo daiktams. Juk iš esmės rankinis bagažas yra skirtas pagrindiniams, reikalingiausiems žmogaus daiktams, kuriuos būtų galima išsitraukti ar pasiekti labai greitai. „Siūlyčiau rinktis medžiaginį lagaminą su daug skyrių. Jis yra žymiai praktiškesnis už kietus, plastmasinius ar metalinius lagaminus tik su vienu skyriumi, padalintu į dvi dalis. Negana to, medžiaginis lagaminas bus ir lengvesnis, ir pigesnis”, – mintimis dalijosi E. Cedik.

Pašnekovas pabrėžia, kad taip pat renkantis lagaminą nereikėtų pamiršti ir jo ratukų: „Patogiausia yra lagaminas su keturiais ratukais, mat jį vežant šalia savęs nereikia jokių pastangų, nepaskausta ranka. Vis dėlto žmonės dažnai prisibijo pirkti tokį lagaminą, mat yra įsitikinę, kad ratukus galima greitai sulaužyti ar nudaužyti. Jeigu taip nutinka dėl oro linijų kaltės – jokių problemų. Jeigu kreipsitės dėl patirto nuostolio lagaminui, pinigai jums bus grąžinti. Visai kas kita, jeigu keturratį lagaminą vešite tik ant dviejų ratukų. Tai be didžiausia klaida, mat taip svoris pasiskirsto netolygiai, rizikuojate ne tik subraižymais, bet ir ratuką laikančia konstrukcija”.

Negana to, anot specialisto, dažnas keliautojas, nenorintis per daug investuoti į lagaminą, perka patį pigiausią ir prasčiau. „Deja taupus moka du kartus. Beveik visada pigiausi lagaminai sulūžta greičiausiai, taigi geriau patarčiau pirkti vidutinės klasės lagaminą, kuris puikiai atitarnaus žymiai ilgesnė laiką”, – sakė specialistas. 

Didelis lagaminas

Kalbant apie didelius lagaminus, svarbu atsižvelgti į medžiagą, iš kurių jie pagaminti. Norintiems itin lengvų, bet ne tokių patvarių, tiks medžiaginiai. Pastarieji gerai tuo, kad turi daug skyrių, bet juos rekomenduojama oro uoste apvynioti apsaugine plėvele. Na, o ieškantiems aukštesnės kokybės ir ilgaamžiškumo vertėtų rinktis kietesnius. Tiesa, šie dažniausiai turi tik kelis skyrius. 

„Žmogui, kuris, tarkime, keliauja apie 4 kartus į metus, rekomenduočiau rinktis lagaminą iš ABS plastiko. Jis bus patvarus, kainuos iki 100 eur. Vienintelis patarimas – prikrauti šį lagaminą pilnai, mat taip jis sukurtas būtent tam. Lagaminai iš šios medžiagos gali lūžti dėl to, kad, pavyzdžiui, 130 l lagaminas prikrautas būna tik 80 l. Tiesa, lagaminai iš minėtos medžiagos yra kiek sunkesni nei, tarkime, medžiaginiai. ABS plastiko lagaminas svers apie 3,5-4,5 kg”, – sakė E. Cedik.

Taip pat geros kokybės yra ir lagaminai iš polipropileno medžiagos. Tai minkštesnis plastikas, turintis savybę amortizuoti. Na, o bene brangiausi yra lagaminai iš polikarbonato, pasižymintys neįtikėtinu patvarumu. Dėl pastarojo jaudintis tikrai nereikės, dažniausiai lagaminai iš polikarbonato turi net 10 metų garantiją. Vis dėlto daugelį atbaido aukšta tokių lagaminų kaina.

Kas liečia lagamino ratukus, didesni šiuo metu dažniausiai gaminami tik su keturiais ratukais. Gamintojai tikina, kad dideliems svoriams, keturi ratukai pritaikyti žymiai geriau nei du. 


 

Komentarai: