EN RU
Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Pavasario top 3: kaip atsinaujinti namų interjerą

2017-04-13 , Stilius


Sutikite, pavasaris – atsinaujinimų metas. Kas nori pakeisti šukuoseną, kas garderobą, o kas namų interjerą. Pastariesiems vertėtų žinoti, kad naujos pavasarinės gyvybės namams suteikti gali vos keli kokybiški aksesuarai.

1.Pagalvėlės, kilimas ir pledas

„Ogmios mieste” įsikūrusios baldų parduotuvės „Isku” vadybininkė Silvija Pakalniškytė pripažįsta, kad keisti namus turėtų būti malonu ir paprasta. „Jei esamas interjeras tenkina, bet norisi ko nors naujo, galima namus atnaujinti vos keliomis detalėmis – nauju kilimu, dekoratyvinėmis pagalvėlėmis ar pledu. Taip pat interjerą pagyvina ir paįvairina smulkios detalės, tokios kaip vaza, nuotraukų rėmeliai ar meno kūrinys”, – patarė specialistė.

Lietuvių jau pamėgtam skandinaviško stiliaus interjerui būdingos natūralios, blyškios ir pastelinės spalvos, bet tai nereiškia, kad tokių spalvų turėtų būti ir aksesuarai. Priešingai, net patys skandinavai mėgsta ryškias ir raštuotas detales. Daugelis mėgsta įdomius kilimus, ant kurių gėlės, medžiai, žvėrys ir paukščiai. Vyrauja sodri žalia ir ryški geltona spalvos.

 

Anot pašnekovės, suomiai šį sezoną siūlo gėlių bei paukščių motyvų pagalvėlių bei pledų: „Klientams pasirodo labai keista, jog šiauriečiams gali patikti tokie raštai, bet skandinavams švari balta spalva jau labai pabodo. Net indai šiuo metu vyrauja mėlynos spalvos, o juos dažnai puošia žaismingi raštai. Anot suomių, geriausia žaisti su aksesuarais, mat jie pagyvina interjerą”.

2. Gėlės

Interjero specialistė tikina, kad pavasariui vertėtų nebijoti rinktis dirbtinių gėlių puokštes. „Kadangi gyvos gėlės yra labai trumpalaikis džiaugsmas, graži dirbtinų gėlių puokštė džiugins žymiai ilgiau bei sutaupys daug laiko. Tiesa, renkantis dirbtines gėles būtina atkreipti dėmesį į jų kokybę”, – sakė S. Pakalniškytė.

Dirbtinės gėlės turi būti šilkinės – tuomet jos atrodys labai prabangiai, o jūsų svečiai net negalės jų atskirti nuo tikrų. Pagrindinis patarimas renkantis dirbtines gėles – jos turi atrodyti labai tikroviškai, kad atskirti jas nuo natūralių gyvų gėlių galėtumėte tik palietę.

Klientai renkasi dirbtines gėles ten, kur natūralios saulės šviesos beveik nepatenka, tarkime, koridoriuose bei vonios kambariuose. Natūralių gėlių tokiuose namų vietose laikyti tikrai nerekomenduojama.

3.Lauko baldai

Nereikėtų pamiršti ir terasos bei balkono baldų. „Svarbu nepamiršti, kad lauko baldai yra viso esamo vidaus interjero tąsa – paprastai lauko baldai yra matomi pro jūsų langus ar terasos duris ir tai sudaro bendrą interjero vaizdą. Kokybiški ir gražūs lauko baldai yra svarbus pasirinkimas”, – pasakojo „Ogmios mieste” įsikūrusios baldų parduotuvės „Isku” vadybininkė.

Skandinavams labiausiai patinka mediniai lauko baldai. Lietuviams tokie baldai taip pat labai gražūs, bet daugelis pamiršta, kad medžiu reikia rūpintis, todėl kartais nusivilia. Kad mediniai baldai atrodytų gražiai daugelį sezonų, juos reikia ir pašlifuoti, ir paalyvuoti.

Pasak pašnekovės, žmonėms, kurie neturi laiko, verta atkreipti dėmesį į sintetinio rotango pynimo baldus. Jais rūpintis beveik nereikia. Taip pat daugelis renkasi ir metalines konstrukcijas. Pastarieji baldai turi metalines kojas, o stalviršis yra su HPL laminato medžiaga, kuri yra atspari visiems išoriniams veiksniams ir turi natūralaus medžio iliuziją.

Labai gražiai atrodo ir balti lauko baldai, bet jų lietuviai prisibijo dar labiau nei medinių. Dažnas mano, kad balti baldai labai greit išsiteps ir trumpiau tarnaus, bet su atitinkama priežiūra jie gali džiuginti ilgą laiką.

Pakalniškytės nuomone, apskritai, taupyti interjero detalėms ir aksesuarams nevertėtų. „Visada mokame brangiau už gerą kokybę ir gerą dizainą. Kartais geriau nusipirkti vieną gerą aksesuarą, o ne daug vidutinės ar net prastos kokybės daiktų. Toks baldas ar aksesuaras džiugins ilgą laiką ir neatsibos taip greitai”, – teigė ji.

Komentarai: