Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Pirmasis mažylio apsilankymas kirpykloje: ką reikia žinoti

2018-04-16 , Šeima


Pirmasis mažylio apsilankymas kirpykloje gali būti arba labai smagus, arba kupinas streso. Šį kartą su specialistais aiškinamės, kaip reikėtų paruošti savo vaiką susitikimui su kirpimo meistru, kuo vaikiškas kirpimas skiriasi nuo suaugusiųjų bei pas kokį profesionalą geriausia apsilankyti.

Kaip paruošti vaiką?

„Ogmios mieste” įsikūrusios vaikų kirpyklos „Čik čik” vadovė Viktorija Kuhlins sako, kad pirmasis apsilankymas kirpykloje yra didžiulis įvykis ir mažyliui, ir jo tėveliams.

„Be galo svarbu pasistengti, kad apsilankymas praeitų kuo sklandžiau, kad vaikutis jaustųsi komfortiškai ir suprastų, jog bijoti nėra ko. Juk vaikui apsikirpimas yra puiki proga smagiai praleisti laiką tėvelių ir kirpėjos dėmesio centre”, – pasakojo specialistė.

Anot jos, svarbiausia patiems tėveliams pasistengti nesijaudinti ir su vaikučiu keliauti patirti naujų potyrių džiaugsmingai. „Puiku, jei tėvelis ar mamytė patys apsikirptų vaikui matant. Taip pat prieš apsilankymą kirpykloje, rekomenduočiau atžalą dažniau šukuoti namuose, taip vaikutis pratintųsi prie šukų, liečiamos galvytės. Ne ką prasčiau, jeigu šeima pažaistų kirpyklą su lėlytėmis”, – patarė V. Kuhlins.

Ne mažiau svarbus ir tėvų būvimas kartu su mažyliu kirpimo metu. Taip vaikas jausis žymiai saugiau.

Ką rinktis – vaikų kirpyklą ar grožio saloną?

Pasak specialistės, vaikai yra patys įnoringiausi klientai: „Mažyliui gali nepatikti kirpėjos plaukai, drabužių spalva ar balso tembras. Ir būtent tai gali lemti, kokį pirmąjį įspūdį susiformuos mažasis klientas”.

Pašnekovės teigimu, vaikus kerpantis meistras turi mokėti prieiti neišgąsdinęs ir kirpti itin greitai, mat vaikas ilgai neišbūna vienoje vietoje. Taip pat kirpėjas turi mokėti nepešti plauko, mokėti purkšti vandenį nepapuolant į akis bei nukreipti dėmesį, jei mažylis nesileidžia kirptis.

Beveik 50 % vaikų nuolat nenustoja judėti, taigi kirpėjas turi mokėti net ir tokiu atveju atlikti savo darbą nepriekaištingai. „Tai yra be galo atsakingas, tikrai nelengvas darbas ir fiziškai, ir emociškai. Trumpai tariant, kirpėjams tenka būtį vaikų psichologais, burtininkais ir super meistrais, mokančiais kirpti tarsi dundančiam traukinyje”, – pabrėžė V. Kuhlins.

Profesionalė tikina, jog su šiomis užduotimis susitvarkyti gali tik savo darbą labai mylintys meistrai. Nors specializuotų kirpyklų, skirtų vaikams, darbuotojai iššūkius įveikia lengviau, mat turi itin daug patirties, puikų pirmą įspūdį kirpykloje sukurti gali ir suaugusiųjų kirpėjai. Svarbiausia, kad paslaugą teikiantis žmogus suprastų mažylių išdaigas.

Anot V. Kuhlins, vaikų kirpykloje mažyliui yra kiek smagiau ir įdomiau dėl specialiai jiems sukurtos aplinkos. Kirpykloje rodomi animaciniai filmukai, vietoje kliento kėdžių – smagios mašinytės, yra žaidimų kampelis, o tėveliams leidus mažieji klientai vaišinami saldainiais, sausainiais bei kitais skanėstais.

Kokio amžiaus verta apsilankyti?

„Ogmios mieste” įsikūrusios kirpyklos „Čik čik” vadovė, tikina, kad konkretaus amžiaus, kada reikėtų pirmą kartą vaikui apsilankyti kirpykloje nėra.

„Dažniausi mūsų klientai yra 1-6 metų, tačiau kerpame ir vyresnius vaikučius, jaunuolius ir net visas šeimas. Tiesa, turėjome ir 4 mėnesių lankytojų, tad, jei tik yra ką kirpti, delsti neverta. Tegu vaikutis pratinasi nuo mažens ir būna stilingas, su tvarkinga šukuosena jau pirmaisiais gyvenimo metais”, – kalbėjo V. Kuhlins.

Pašnekovės nuomone, svarbiausia pirmąjį apsilankymą kirpykloje paversti linksmu laiku, kad mažylis norėtų dar grįžti.

Komentarai: