EN RU
Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Sportas lauke: nėra blogo oro, yra tik bloga apranga

2017-04-27 , Stilius


Kol kas pavasario orai iš tiesų nenuspėjami – vieną akimirką šviečia saulė, o kitą jau lyja ir pučia smarkus vėjas. Tai daug problemų kelia sportuoti lauke mėgstantiems aktyviems žmonėms. Specialistų teigimu, svarbu prisiminti seną patarlę – nėra blogo oro, yra tik bloga apranga.

Ryto šaltukas – mums ne priešas

Anot „Ogmios mieste” įsikūrusios parduotuvės „Sport Outlet” marketingo vadovės Indrės Viskontienės, pavasarį didelį dėmesį vertėtų skirti avalynei. „Patarčiau sportinius batelius derinti priklausomai nuo pasirinkto sporto lauke. Jei tai bėgimas – avalynė turėtų būti skirta būtent bėgimui, jei tai aktyvi treniruotė su lauko treniruokliais ar treniruotė su savo kūno svoriu, gryname ore, puikiai tiks treniruočių avalynė”, – pasakojo specialistė.

Nuo rytinio šaltuko padės termo apatinis rūbas ar bėgimo marškinėliai ilgesnėmis rankovėmis. Pastarieji puikiai sulaiko šilumą bei išgarina prakaitą. „Nuo vėjo ar lietaus apsaugos vėjastriukė, kuri turėdama tam skirtą technologiją, neleis kiaurai permirkti lietuje, gerai apsaugos ir nuo stipresnio vėjo. Pirštinės, kepurė ir kaklo skara-mova – esant šaltiems rytams, taip pat gelbsti nuo šaltuko „kandimo“”, – tikino I. Viskontienė.

Tuo tarpu „Ogmios mieste” įsikūrios „Audimas” parduotuvės dizainerės Gertrūdos Ramūnaitės teigimu, renkantis aprangą sportui lauke, reikėtų atkreipti dėmesį į multifunkciškumą. „Pavasaris Lietuvoje vyrauja nuo šalto ir drėgno ryto iki žydro dangaus ir kaitinančios saulės vidurdienį. Tiek dėl kintančių oro sąlygų, tiek dėl netolygaus treniruočių intensyvumo, vis aktualesni tampa hibridai. Aprangoje aktualus yra sluoksniavimas, skirtingi sportinės aprangos elementai derinami tarpusavyje, dėvimi tiek sportui lauke, tiek salėje”, – sakė ekspertė.

Hibridiniai drabužiai, kaip pavyzdžiui modelis IVA, sukurti taip, kad šildytų vietas kurios jautrios temperatūriniams skirtumams, pavyzdžiui nugara ir kvėpavimo takų zonos, elastiniai įdūrai rankovėsė ir šonuose suteikia komforto, leidžia formuoti prigludusį siluetą. Tamprės taip pat, sukurtos taip, kad suteiktų palaikymą vienose zonose, o kitose geriau išgarintų drėgmę.

Anot „Audimas” dizainerės, taip pat nereikėtų pamiršti apie šviesą atspindinčius elementus aprangoje, kurie padaro jus matomus tamsoje. Renkantis drabužį reikėtų atkreipti dėmesį ir į išmaniąsias detales, tokias kaip vidinės ir paslėptos kišenėlės telefonui, grotuvui, raktams.

Negana to, medvilniniai drabužiai lėčiau džiūsta, prasčiau garina drėgmę, todėl intensyvesniai treniruotei derėtų rinktis poliamido ir poliesterio mišinius su elastanu. 3D faktūros, kaip „flyso” džemperis ALI, sukuria komforto įspūdį ir šilumą, tuo tarpu maksimaliai išgarinant drėgmę, nes medžiagos koriuko faktūra suformuoja oro tarpus tarp kūno ir savo paviršiaus.

Sezono TOP

Nors kiekvieną sezoną sportinės aprangos mados keičiasi, dažniausiai ryškių spalvų ir raštų tendencijos išlieka. „Sport Outlet” marketingo vadovės Indrės Viskontienės nuomone, norintiems būti pastebėtiems vertėtų rinktis drabužius su išskirtinėmis grafinėmis detalėmis, gamtos, gatvės, miesto motyvais, spalvų perėjimais. „Žinoma, spalvos juoda, pilka bei mėlyna yra neatsiejamos sporto aprangoje – jos madingos visuomet. Negana to, šiame sezone vyrauja ir kamufliažo raštas”, – sakė ji.

Pasak „Audimas” dizainerės Gertrūdos Ramūnaitės, spalvos ir raštai sportinėje aprangoje šiuo metu yra linkę įgauti urbanistinį toną. Ši tendencija laikysis ne vieną sezoną. Spalvos tamsėja, krypsta į natūralesnius atspalvius su blyksniai ryškios oranžinės, žydros. Specialistė pasakojo, kad fitneso aprangoje madingi kristalų struktūros raštai, šviesos spindulių grafiškas perteikimas ir įvairūs spalvų perėjimai, nutekėjimai. Atostogų temos išlieka egzotiškos, šį sezoną aktualūs marokietiški ir afrikietiški raštai.

Komentarai: