EN RU
Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Stilingas vaikučio kambarys: naujausios tendencijos, kurios padės užauginti asmenybę

2017-12-11 , Stilius - Šeima


Dažnas, kalbai pasisukus apie vaikučio kambarį, iš karto įsivaizduoja šviesiai mėlyną arba rožinę spalvas. „Ogmios mieste” įsikūrusios parduotuvės „Lovely mess” interjero studijos vaikams įkūrėja Lauryna Glicienė sako, kad tokie stereotipai neturi nieko bendro su stilinga vaikyste bei jaukiu interjeru, kuriame galėtų vystytis mažojo asmenybė. Apie tai, kaip vaikučiui sukurti estetišką, įdomią ir gražią erdvę plačiau kalbamės su parduotuvės įkūrėja.

Stiliaus suvokimas jau nuo pirmų dienų

Visuomenėje plačiai vyrauja stereotipas, kad vaikas savo kambario stiliaus dažniausiai nei nepastebi. „Dažnai tėvai galvoja, kad jeigu vaikas mažas, tai jo kambarį galima įrengti bet kaip – juk vaikas nieko nesupranta, nieko nemato. Norėčiau paprieštarauti tokiai nuomonei. Kurti stilingą vaikystę reikia nuo pat pirmųjų atžalos žingsnių. Manau, kad tai formuoja vaiko pasaulėžiūrą, jis tampa sąmoningesnis ir žino, kas yra estetiška, gražu ir stilinga”, – pasakojo L. Glicienė.

Anot verslininkės, jauki aplinka padeda ne tik išorinio grožio vertinimui. „Estetikos suvokimas vaikui naudingas visose gyvenimiškose situacijose. Tarkime, mano sūnus, kuriam dabar dveji metukai, pats noriai susitvarko savo žaisliukus, nes jaučiasi sąmoningas”, – sakė specialistė.

Mitai, kuriuos būtina sugriauti

Kuriant vaiko kambario interjerą, vis dar vyrauja daug mitų, kas vaikučiui patiktų. Dažniausiai tėvai galvoja, kad įrenginėjant atžalos kambarį turi vyrauti dvi pagrindinės spalvos – šviesiai mėlyna ir rožinė. Jeigu berniukas, tai jo kambarys turi būti mėlynas, o jeigu mergaitė – tai rožinis. Šią tendenciją „Lovely mess” parduotuvė neigia.

„Kurdama šią parduotuvę pasakiau sau, kad jokia mama čia neras ryškiai rožinių gėlyčių ar mėlynų mašinyčių. Mano nuomone, ne tai yra stilinga vaikystė. Nereikia bijoti ramesnių, vadinamųjų skandinaviškų spalvų. Nesakau, kad ryškios spalvos yra blogai – priešingai, jos formuoja vaiką, bet jas interjere reikia naudoti saikingai”, – kalbėjo L. Glicienė.

Įrenginėjantiems vaikučio kambario interjerą, pašnekovė pirmiausia pataria iš karto atsisakyti minčių apie ryškiai rožines, mėlynas ar žalias sienas: „Šiuo metu vyrauja baltų sienų tendencija. Tikrai nereikėtų galvoti, kad „švarios” sienos yra neįdomu – priešingai, ant jų žymiai lengviau kurti tam tikras detales. Pavyzdžiui, daugelis renkasi vieną kambario sieną tapetuoti arba išpiešti piešiniu, tarkime, paukščiais, medžiais”.

Negana to, šiuo metu labai populiaru kažkurią kambario sieną dekoruoti specialiais lipdukais. Būtent tokia detalė užgrotų visą kambario interjero tematiką bei spalvinę gamą.

Spalvų gama, dėl kurios pasaulis eina iš proto

Dabar pasaulis neabejotinai yra išprotėjęs dėl juodos, baltos ir pilkos spalvų derinių interjere. Ne išimtis ir vaiko kambarys. Žaidžiant šiomis spalvomis nereikėtų pamiršti ir skirtingų raštų bei geometrinių formų. „Pavyzdžiui, vaiko kambaryje puikiai atrodytų pilka sofa ar pledas bei juodai baltai languota patalynė. Tokį ansamblį galima pagyvinti spalvotomis pagalvėlėmis, žaisliukais, ryškiu paveikslu ar kilimu”, – pasakojo „Ogmios mieste” įsikūrusios parduotuvės „Lovely mess” interjero studijos vaikams įkūrėja L. Glicienė

Kalbant apie vaikų mėgstamus herojus iš animacinių filmukų, pašnekovė tėvams rekomenduotų nepulti vaiko kambario interjero paversti filmuku: „Taip, herojai daro vaikams didžiulę įtaką, yra mylimi ir mėgstami, bet jie neturi užstelbti visos vaikystės. Rekomenduočiau su vaikučiu susitarti, kad mes kartu kuriame stilingą aplinką ir stilingą vaikystę, o visus herojus palikime šventėms bei gimtadieniams”.

Specialistės teigimu, svarbiausia skirti dėmesio stilingos aplinkos kūrimui, mat tai turi didelės įtakos mažylio asmenybės vystymuisi. O juk kiekvienas tėvelis savo atžalai nori pačios gražiausios vaikystės.

Komentarai: