EN RU
Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Tikras galvos skausmas: kaip pavasarį aprengti savo mažylį?

2018-05-14 , Stilius - Šeima


Pagaliau sulaukę tikrųjų pavasariškų orų džiūgaujame visi. Nors dienos nenumaldomai šiltėja, vakarais – vis dar atšąla, o ir orai šiuo metu itin permainingi. Būtent dėl to dažnai mamai pavasariniai vaikų drabužiai tampa tikru galvos skausmu. Kartu su specialistais aiškinomės, kokius rūbus mažyliams geriausia rinktis šiam sezonui.

Pagrindiniai patarimai

„Ogmios mieste” įsikūrusios parduotuvės „OXOX” specialistės Dovilės Bagdonaitės teigimu, pavasarį, kaip ir žiemą, rekomenduojama mažyliams drabužius sluoksniuoti – geriau du, trys ploni drabužėliai, negu vienas itin šiltas. Specialistų teigimu, visada galima vieną drabužį nusivilkti ar, jeigu šalta, apsivilkti.

Taip pat geriausia mažuosius rengti natūraliais medvilniniais drabužiais, nes jie geriausiai sugeria prakaitą ir yra pralaidūs orui. „Rinkitės ploną striukę ar džemperį su kapišonu, kad vėjui pakilus ar lietui prasidėjus, būtų su kuo galvą apsaugoti. Nepamirškite ir plonos viengubos kepuraitės, kuri pasitarnaus ne tik kaip stilingas aksesuaras, bet ir apsaugos ausis nuo pavasarinio vėjo, saulės. Svarbu, kad vaikui būtų patogu ir drabužiai nevaržytų jo judesių bėgiojant, žaidžiant lauke”, – kalbėjo specialistė.

Praktiškumas – svarbiausia

Šiltuoju sezonu vaikai daug daugiau laiko praleidžia lauke. D. Bagdonaitė tikina, kad vienas svarbiausių patarimų tėvams – nedrausminti vaiko dėl išteptų lauko drabužių. „Vaikas turi jaustis patogiai ir galėti laisvai tyrinėti aplinką. Geriau rinktis drabužius, kuriuos būtų galima lengvai išvalyti jiems išsitepus. O jie tikrai išsiteps! Specialiai tokių lauko drabužių pirkti tikrai nereikia, gal brolis ar sesė išaugo, gal draugei nebereikia jos vaiko išaugtų”, – patarimais dalijosi specialistė.

Anot jos, vaiko garderobas dažnai priklauso nuo paties mažylio: ar jam dažnai būna šalta ir mėgsta šilumą, ar atvirkščiai; nuo vaiko laisvalaikio, ar leisis su Jumis į dviračių žygį, ar ramiai lauke žais smėlio dėžėje. Visi vaikai yra smalsūs, ypatingi, žaismingi, kūrybingi, tad svarbu, kad jų nuotykiams ir eksperimentams apranga netrukdytų, ji turi būti patogi, laisva, ne per maža ir ne per didelė, kad atitiktų vaiko amžių ir poreikius.Teikiamas prioritetas vaikų komfortui, sveikatai ir judėjimo laisvei, tačiau lygiai taip pat svarbus yra vaikų kūrybingumas, jų saviraiška ir skirtingos jų asmenybės.

Stiliaus elementai

Kalbant apie stilingą aprangą mažyliui, specialistė tikina, kad tam nebūtinai reikia labai daug pinigų: „Jeigu norite stilingai rengti vaiką, bet nenorite tam išleisti daug pinigų, geriau jau nusipirkti vieną madingą sezono daiktą ir jį derinkite jau prie turimų. Geriau rinkitės brangesnius, bet kokybiškus drabužius, kurių po pirmų kelių skalbimų nereikėtų išmesti. Drabužiai turi būti tokie, kad gerai atrodytų ne tik vieną sezoną, o vaikučiui išaugus, būtų galima juos perduoti jaunesnei sesei, broliui ar draugui”.

Specialistė patarė šiltuoju sezonu rinktis šviesias ir ryškias drabužių spalvas. Vaikų madoje prioritetas skiriamas vaikų komfortui, sveikatai ir judėjimo laisvei, tačiau lygiai taip pat svarbus yra vaikų kūrybingumas, jų saviraiška ir skirtingos jų asmenybės.

Pasak specialistės, šį sezoną vaikai nejučia tampa mažaisiais keliautojais, rašytojais, mokslininkais ar tiesiog svajotojais, tad ir apranga atitinkama, pavyzdžiui, su lietuvišku užrašu „Vėjai galvoje“ ar „Spalvoti stebuklai“. Šiuo metu madingi universalūs drabužiai, tinkami ir berniukui, ir mergaitei, išsiskiriantys spalvomis, raštais ir laisvais modeliais, kurie netrukdo vaikams tyrinėti pasaulio.

Komentarai: