EN RU
Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

TOP 5 sūriai gurmanams: kaip išsirinkti ir kuo jie išskirtiniai

2018-04-18 , Maistas


Didelėje sūrių įvairovėje pasimesti gali kiekvienas. Dažnas renkasi laiko patikrintus ir jau aibę kartų ragautus skonius, mat ne visuomet turi drąsos ir žinių eksperimentams. Šį kartą su sūrių specialistų pagalba pateikiame įdomių, naujų ir net įmantriausius gurmanus sužavėsiančių sūrių TOP 5.

„Ogmios mieste” įsikūrusios parduotuvės „Masters of Cheese” direktorė Ieva Martinkutė siūlo paragauti štai šių neeilinių sūrių:

1. Cheddar su šampanu. Anot specialistės, šis sūris, atsidūrė jų parduotuvės lentynose ne tik dėl nepaprasto skonio, bet ir dėl tradicinio Anglijos ūkininko „farmhouse” gamybos būdo. Šis Cheddar sūris brandinamas apie 10 mėnesių, o pačioje brandinimo pabaigoje sumaišomas kartu su šampanu. Rūgštelės nestokojantis sūris pasižymi trupučiu vaisių mielių aromatu. Rekomenduojama derinti su šampanu.

2. Tartuffo olandiškas sūris su trumų gabaliukais. Pasak I. Martinkutės, šis sūris yra tikras asortimento brangakmenis. Tai Nyderlandų senosiomis sūrininkystės tradicijomis pagamintas Gouda sūris, į kurį įmaišomi stambesni juodųjų trumų gabaliukai. Jo tekstūra minkšta ir besilydanti burnoje, o aromatas jaučiamas vos paėmus šio sūrio gabalėlį į rankas. Būtina paragauti mėgstantiems trumus.

3. Ožkos pieno sūris su kalendra ir ožragės sėklomis. Tai sūris, sukeliantis klientų susidomėjimą vien dėl pavadinimo. Iš Nyderlandų kilęs ožkos pieno sūris gaminamas kartu su kalendros sėklomis, naudingomis žarnynui, imunitetui, nervų sistemai, bei ožrage – vienu daugiausiai naudojamų prieskonių Azijos ir Viduržemio jūros virtuvėje. Ožkos pieno kremas ir švelnumas puikiai dera su kalendros sėklų ir ožragės išskirtiniu skoniu bei aštrumu. Rekomenduojama mėgstantiems kreminius sūrius.

4. Munster Gerome. Išskirtinis sūris buvo pradėtas gaminti dar Viduramžių vienuolynuose. Iš pradžių jį gamindavo dviejų skirtingų regionų priešingose ​​Prancūzijos Vogėzų kalnų pusėse. Elzaso sūris buvo žinomas kaip „Munster”, o Lotaringijoje jis buvo vadinamas „Gerome”. Galiausiai 1978-aisiais sūriui gavus AOC statusą šie pavadinimai buvo sujungti. Munster Gerome išsiskiria savo žievele – ji plaunama kas kelias dienas kol sūris brandinamas net 2-3 mėnesius labai drėgnuose urvuose. Dėl šios priežasties sūrio žievelė būna rausvai oranžinė, lipni ir labai aromatinga. Geriausi Munster Gerome sūriai gaminami vasarą ir rudenį tik iš nepasterizuoto karvės pieno. Sūris turi labai didelį riebalų kiekį – beveik 45-50%.

5. Pecorino su alyvuogėmis ir paprika. Tai tikras Italijos Toskanos regiono pasididžiavimas. Dar vadinamas fresco, italų kalboje reiškiančiu šviežias. Sūris gaminamas iš pasterizuoto avies pieno. Minkštesnės tekstūros ir kremiško skonio sūris gaminamas kartu su paprika ir alyvuogėmis, suteikiančiomis aštresnį ir pikantiškesnį skonį.

Sūrių specialistė L. Martinkutė ragina nebijoti kas kartą rinktis įdomesnių sūrių su pačiais įvairiausiais pagardais. Dažnai net jau pamėgtų sūrių rūšys su skirtingais pagardais gali radikaliai skirtis, kas suteiks naujų potyrių.

Komentarai: